Gündem Haberleri

  14 yaşındaki kıza kürtaja izni

  DHA
  12.09.2012 - 17:58 | Son Güncelleme:

  Edirne’de tecavüze uğradığı iddia edilen ve 14 haftalık hamile olduğu ortaya çıkan 14 yaşındaki sağır, dilsiz Z.K.'nin kürtaj olmasına ve tecavüz suçlamasıyla dün tutuklanan 7 kişiden DNA örneği alınmasına karar verildi.

  Geçen Nisan ayında sağır ve dilsiz olan Z.K.’nın çevresinde şüpheli insanlar olduğunu görenler, durumu polise bildirdi. Bunun üzerine Şehit Öğretmen Adnan Tunca İşitme Engelliler İlköğretim Okulu öğrencisi olan Z.K., işaret diliyle başından geçenleri anlatınca polis ekipleri 3 inşaat işçisini M.A.N.’yi gözaltına aldı. Dilaverbey Mahallesi’ndeki bir metruk binaya götürerek küçük kıza tecavüz ettikleri öne sürülen inşaat işçileri 39 yaşındaki M.Ş., 35 yaşındaki M.E. ve 24 yaşındaki İran uyruklu M.A.N., Edirne Emniyet Müdürlüğü’nde ifadelerinin ardından elleri kelepçeli olarak adliyeye sevk edildi. Savcılık sorgusunun ardından tutuklama istemiyle nöbetçi mahkemeye sevk edilen 3 kişi tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Daha sonra aynı iddialarla gözaltına alınan 76 yaşındaki Y.D. ile 56 yaşındaki N.A. da mahkemedeki ifadelerinin ardından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

  14 HAFTALIK HAMİLE OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI

  Şüphelilerin serbest kalmasından sonra Z.K., ailesine teslim edildi. Aradan geçen yaklaşık 5 ayın ardından geçen 3 Eylül günü burnundan kan geldiği için annesi Semra K. tarafından Edirne Tıp Fakültesi Hastanesi’ne götürülen Z.K.’nin, yapılan kontrolünde 14 haftalık hamile olduğu belirlendi. Bunun üzerine Z.K. hastanede gözetim altında tutulurken, hastane yönetimi Z.K. reşit olmadığı için durumu polise bildirdi.

  Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde gözetim altında tutulan sağır ve dilsiz Z.K.’nın dün pskolog ve işaret dili tercümanı eşliğinde ifadesini alan Edirne Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri, küçük kızın tarif ettiği 8 kişiyi yakalayıp gözaltına aldı. Şüphelilerin Emniyet’te sabaha kadar ifadeleri süren ifadelerinin ardından savcılık talimatı ile polis, Z.K.’nın annesi S.K., babası A.K., ağabeyi A.K., arkadaşı D.P. ve Y.D. de gözaltına aldı.

  KUCAĞINDAKİ BEBEKLE GÖZALTINDA

  Edirne Emniyet Müdürlüğü’nde ifadeleri alınan Z.K.’nın annesi S.K., babası A.K., ağabeyi A.K., D.E. (41), N.A. (53), Y.D. (60), S.G. (72), Z.A. (62), S.D. (42), T.S. (56), H.P. (60), Y.D. (76) ve D.P. (17), Selimiye Devlet Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirildi. Kadın şüphelilerden D.E., biri kucağında diğeri ise kadın polis memurunun kucağında 2 bebekle hastaneye getirildi. Diğer kadın şüpheli 53 yaşındaki N.A. ise 3 hafta önce evde düşerek bacağını kırması nedeniyle alçıya alınan bacağı nedeniyle tekerlekli sandalye ile sağlık kontrolünden geçirildi. Çıkışta kendisini görüntüleyen basın mensuplarına 14 yaşındaki Z.K.’yı tanımadığını söyleyen N.A., "Çocuğu kesinlikle tanımıyorum. Komşu olduğumuz için bizi de aldılar" diyerek kendisini savundu.

  Sağlık kontrolünün ardından polis minibüsüne bindirilen ve aralarında Z.K.’nın ailesi, emekli öğretmen, inşaat ustası gibi şüphelilerin bulunduğu 13 kişi, Edirne Adliyesi’ne sevk edilerek sorguya alındı.

  7 KİŞİ TUTUKLANDI

  Edirne’de hamile kalan sağır ve dilsiz 14 yaşındaki Z.K.’ya ’cinsel istismar’ suçlamasıyla polis tarafından gözaltına alınan ve ardından adliyeye sevk edilen 13 kişiden annesi ve babasının da aralarında bulunduğu 8’i tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılırken, Z.K.’nın ağabeyi A.K. ile H.P., S.G., Z.A., Y.D., T.S. ve S.D. tutuklanarak Edirne Kapalı Cezaevi’ne gönderildi.

  DNA ÖRNEĞİ ALINACAK

  14 haftalık hamile olduğu ortaya çıkan 14 yaşındaki sağır, dilsiz Z.K.'nin kürtaj olmasına ve tecavüz suçlamasıyla dün tutuklanan 7 kişiden DNA örneği alınmasına karar verildi.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı