Gündem Haberleri

  14 yaşındaki kız dolandırıp kaçtı

  Ahmet ÖZMEN/ADANA, (DHA)
  21.04.2009 - 19:01 | Son Güncelleme:

  ADANA'da, bir bankanın ödeme noktasına gelip “Kredi kartımın borcu için 4 bin TL yatıracağım” diyen 14 yaşlarındaki kız çocuğu, işlem yapıldıktan sonra parayı ödemeden kartı alıp kaçtı.

  Kışla Caddesi ile Orhan Kemal Bulvarı'nın kesiştiği kavşaktaki alışveriş merkezinde bulunan Garanti Bankası'nın ödeme noktasına gelen 14 yaşlarındaki kız çocuğu, “Kredi kartımın borcu için 4 bin TL yatıracağım” dedikten sonra kredi kartını işlem için uzattı. 4 bin TL'lik işlem yaptıran çocuk, makineden işlem yapıldığına dair makbuz çıktıktan sonra masanın üzerinde duran kredi kartını da alarak koşarak mağazadan kaçtı. İşlemi yapan 32 yaşındaki Cengiz Cevahir Çiçek'in peşinden koştuğu kız, kendisini bekleyen içinde 3 kişinin bulunduğu plakasız Seat marka otomobile binerek kaçtı.

  İlk kez başına böyle bir şey geldiğini bildiren Çiçek, “Ödeme yapmak için kredi kartını bana uzattı. 4 bin TL ödeme yapacağını söyledi. Ben de parayı almadan işlemi yaptım. ‘Ödendi’ makbuzu çıktığı anda koşarak kredi kartını da bırakıp kaçmaya başladı. Arkasından koştuğumda plakasız bir otomobille kaçtı. Otomobilde 3 kişi daha vardı. Her zaman parayı alıp işlem yapardım. Bir anlık dalgınlığımdan faydalandı” dedi.

  Çiçek'in verdiği eşkal doğrultusunda dolandırıcı çocuğu araştıran polis, soruşturmayı sürdürüyor.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı