Gündem Haberleri

  14 Ergenekon şüphelisi savcıya ifade veriyor

  Salih ÜÇTEPE-Mehmet KAYMAK/ ADANA, (DHA)
  17.05.2010 - 10:03 | Son Güncelleme:

  ADANA Özel Yetkili Cumhuriyet Savcılığı'nın sürdürdüğü ‘Ergenekon' örgütü bağlantılı soruşturma kapsamında, Konya Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin 11 ilde yaptığı operasyonla gözaltına alınan, aralarında 1 emekli kurmay albayın da bulunduğu 14 şüpheli Adana’ya getirildi.

  Özel Yetkili Cumhuriyet Savcılığı'nın geçen yıl başlattığı soruşturma kapsamında Konya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube ekipleri 13 Mayıs'ta aralarında Konya, İstanbul, Ankara, Antalya, Isparta ve Bursa'nın da bulunduğu 11 ilde eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonda, Ergenekon örgütü ile bağlantısı olduğu öne sürülen 30 şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerden 1'i ilk gün ifadelerinin alınması ardından serbest bırakıldı.

  Aralarında İstanbul'da gözaltına alınan bir gazetenin muhabiri E.Ç. ile Konya’da gözaltına alınan Dr. A.Ç.'nin eşi B.Ç.'nin de bulunduğu 15 şüpheli ifadesi alındıktan sonra Adana Özel Yetkili Cumhuriyet Savcılığı'nın talimatıyla serbest bırakıldı.

  Sorgusu süren Dr. A.Ç. ile Isparta'da gözaltına alınan Emekli Kurmay Albay A.K.'nin de aralarında bulunduğu 2'si kadın 14 şüpheli,

  Konya Numune Hastanesi’nde yapılan sağlık kontrolü ardından polis minibüsüyle sorgulanmak üzere Adana’ya getirildi.
  Sabah erken saatlerde Adana'ya getirilen şüpheliler, geniş güvenlik önlemleri altında adliye binasına alındı. Şüpheliler, Adana Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı tarafından tek tek sorgulanmaya başlandı.

  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı