Gündem Haberleri

  13'lük damada 16'lık gelin

  Hüseyin TÜCCAR/ BURSA (DHA)
  16.08.2014 - 12:08 | Son Güncelleme:

  Çocuk yaştaki evliliklere bir yenisi daha eklendi. Bursa’da 13 yaşındaki C.Ş., ailesi tarafından kendisinden 3 yaş büyük, aynı mahallede oturan komşularının kızı N.P. ile evlendirildi. Aileler evliliğe onay verirken, bir de düğünde göbek attılar.

  Merkez Yıldırım İlçesi’nde çadırda kalan iki aile, aralarında 'beşik kertmesi' yaptıkları çocukları C.Ş. ile N.P.’yi mahallede yaptıkları düğün ile evlendirdi.

  N.P.’nin gelinlik giydiği düğün, bir gece öncesinden kına gecesi organize edilerek başladı. Sabaha kadar eğlenen davetliler, bir sonraki gün gelin almaya gitti.

  OYNAMAKTAN SIKILAN DAMAT 'ARKADAŞLARIMIN YANINA GİDİYORUM' DEYİNCE ZOR ANLAR YAŞANDI

  Ardından mahalle arasında düzenlenen düğünde, gelin ve damat karşılıklı olarak dans edip, göbek attı. Bir ara oynamaktan sıkılıp, "Arkadaşlarımın yanına gidiyorum" diyerek düğün alanından ayrılan küçük damat, güçlükle ikna edilerek getirildi.

  Gelin ile damat arasındaki yaş ve boy farkının kendileri için önemli olmadığını söyleyen aileleri, "Biz çocuklarımızı birbirlerine sadık kalmaları için yaptığımız düğün ile evlendirdik. Erkek tarafı başlık parası dahi ödedi. Çocuklarımızın resmi nikahlarını yaşları tutunca kıyacağız" dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı