Gündem Haberleri

  13 yaşından beri değil üç yıldır birlikteler

  Hürriyet Haber
  27.11.2001 - 01:44 | Son Güncelleme:

  Milli atlet Süreyya Ayhan ile antrenörü Yücel Kop arasındaki ilişki, Meclis’e taşındı. Federasyon Başkanı Yurdadön hem antrenörüne, hem de sporcusuna sahip çıktı.

  Atletizm Federasyonu Başkanı Mehmet Yurdadön, milli atlet Süreyya Ayhan ile antrenör Yücel Kop arasındaki ilişkiye yönelik soruları cevalandırdı. Başkan Yurdadön, Ayhan ile Kop’un beraberliğinden rahatsızlık duymadığını açıkladı.

  Kulüplerarası Kros Ligi Birinci kademe yarışmalarını izlemek için Konya'ya gelen Yurdadön, özel yaşantıların kendisini ilgilendirmediğini belirterek şöyle konuştu: ‘‘Süreyya'yı sporcu, Yücel Kop'u da antrenör olarak biliyor ve seviyorum. Ayrıca önemli bir düzeltme yapmak istiyorum: Süreyya 13 yaşından beri aşk yaşamıyor, üç yıldır birlikteler. Eğer öyle olsaydı bakış açım değişirdi. Dünyanın her yerinde bu tip ilişkiler yaşanıyor. Süreyya göz önünde ve ünlü bir sporcu olduğu için dikkat çekti. Bu olayın üzerine fazla gidilmesi atletizm sporuna zarar verir.’’

  Yücel Kop’un, Süreyya Ayhan ile ilişkisinin basına yansımasından sonra eşi Süheyla Kop, Gaziantep Adliyesi'nde boşanma davası açmıştı.

  Böyle antrenöre güvenir misiniz


  Süreyya Ayhan-Yücel Kop ilişkisi, Saadet Partisi Ankara Milletvekili Zeki Çelik'in soru önergesiyle Meclis gündemine de geldi. Çelik, Meclis Başkanlığı'na dün verdiği bir önergeyle, Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Fikret Ünlü'ye, şu soruları yöneltti:

  Kızı yaşındaki öğrencisiyle, 13 yaşından beri aşk yaşayan bir antrenör, spor camiasında nasıl barındırılıp yetkili olarak tutulmaya devam edilmiştir?

  Böyle olayların ‘örnek’ teşkil ettiği spor teşkilátına güven duyulabilir mi?

  Böyle antrenörler varken çocuğunuza spor yaptırır mısınız?

  Sporcu olsun diye verilen çocukların, emanet edildiği antrenör vs. gibi kamu imkanlárı ile donatılan kişilerin kişisel emellerine alet olmamaları için ne gibi bir tedbir alınmaktadır?
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı