Gündem Haberleri

  13 yaşında imamla aşk

  İsmail AKDUMAN/SAMSUN, (DHA)
  06.02.2006 - 17:25 | Son Güncelleme:

  SAMSUN'un Kavak İlçesi'ne Karayusuf Köyü'nde 4 yıl önceki olay sırasında 13 yaşında, 8'inci sınıf öğrencisi olan D.G., günlüğüne, yaz tatilinde din dersi aldığı köy imamı 31 yaşındaki F.Ö.'yle cinsel ilişkiye girdiğini yazdı.

  2 yıl boyunca da imamla yasak ilişkiye girdiğini gizleyen D.G.'nin günlüğü bulunup okununca, ailesi imamdan şikayetçi oldu. 1 yıl önce gözaltına alındıktan sonra çıkarıldığı mahkemece tutuksuz yargılanan imam F.Ö., ‘rızaen cinsel ilişkiye girmek ve alıkoymak’ suçlarından 10 yıl 10 ay hapis cezasına çaptırıldı.

  Karara itiraz eden F.Ö., yeni TCK'ya göre bugün bir kez daha hakim önüne çıktı. F.Ö, günlükte yazılanların hepsinin hayal ürünü olduğunu ileri sürdü. Mahkeme karar vermek üzere duruşmayı erteledi.

  Kavak'ın Karayusuf Köyü'nde iddialara göre 4 yıl önce meydana gelen olayda, o zaman 13 yaşında olan D.G., yaz tatilinde gittiği Kuran kursunda görevli olan 2 çocuk babası köy imamı F.Ö ile cinsel ilişkiye girdi.

  2 yıl bu sırrı saklayan D.G., daha sonra liseyi okumak için yatılı olarak Samsun'a geldi. Kaldığı yurdun müdürünün hal ve hareketlerinden şüphelendiği D.G.'nin dolabında yaptığı aramada bir günlük buldu.

  Okuduğu günlükten D.G.'nin başından geçenleri öğrenen yurt müdürü, durumu kızın ailesine bildirdi. Ailenin şikayeti üzerine gözaltına alınan köy imamı hakkında ‘alıkoymak, birçok kez ırza geçmek, kızlık bozmak’ suçlarından dava açıldı. Samsun 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde yapılan yargılama sonucunda 1 yıl önce mahkeme heyeti, imam F.Ö.'ye ‘15 yaşından küçük kız ile kendi rızasıyla cinsel ilişkiye girmek ve alıkoymak’ suçlarından 10 yıl 10 ay hapis cezası verdi.

  Mahkemenin bu kararına itiraz eden imam F.Ö., yeni TCK'ya göre yargılanmak üzere bugün bir kez daha hakim karşısına çıktı. F.Ö., genç kızın suçlamalarının asılsız olduğunu söyleyerek, “Ben herhangi bir şekilde D.G.2nin ırzına geçmedim. Benim hakkımda söyledikleri ve günlüğünde yazdıklarının hepsi bir hayal ürünüdür. Kendisi benimle ilgili hayaller kurup, bunu günlüğüne yazmıştır. Ben suçsuzum” dedi.

  ‘ONA ACIYIP OLAYI SAKLADIM’

  Mahkemeye gelmeyen ve 17 yaşında olan D.G. ise daha önceki duruşmalarda olayı ayrıntılarıyla şöyle anlatmıştı:
  “Haftasonları ve yaz tatilinde köyün imamı olan F., köyün çocuklarına Kuran dersi veriyordu. Ben de gidiyordum. 2001 yılının mayıs ayında bütün öğrenciler gittikten sonra, hoca yanıma gelerek, ‘Senin kabiliyetin var. Seninle özel ilgileneyim’ diyerek beni evine çağırdı.

  Ben de gittim. Evde olan eşini, ‘Sen tavuklara bak’ diyerek gönderdi. Eşi çıkınca, kapıyı kilitleyip, yanıma oturdu. Konuşurken saçlarımı, göğüslerimi okşamaya başladı. Yapmamasını söyledim ama beni dinlemedi. Eteğimi kaldırıp külotumu çıkardı ve benimle birlikte oldu. Ardından “Birşey olmaz’ diyerek beni gönderdi. Bu olay daha sonra da devam etti. Şikayetçi olacağımı söyleyince, ‘Çocuklarım babasız mı büyüsün?’ diyerek ağlamaya başladı. Ben de ona acıyarak bu olayı sakladım. Ancak yaşadıklarımı günlüğüme yazıyordum. Liseye giderken, kaldığım yurtaki arkadaşım günlüğümü okumuş. Sonra müdüre söylemişler. Ben de okulu bırakmak zorunda kaldım. Şikayetçiyim.”

  Mahkeme, devlet memuru olarak başka bir ilde imamlığa devam eden ve tutuksuz yargılanan F.Ö. ile ilgili kararını vermek üzere duruşmayı bu ayın sonuna erteledi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı