Gündem Haberleri

  13 saat elektrik kesildi, 20 bin tavuk telef oldu

  Tolunay DUMAN/TARSUS (Mersin), (DHA)
  25.07.2007 - 12:36 | Son Güncelleme:

  MERSİN’in Tarsus İlçesi’ne bağlı Beylice Köyü’nde 13 saat süren elektrik kesintisi, 15 çiftlikte toplam 20 bin tavuğun sıcaktan telef olmasına yol açtı. Kesintinin, çiftlik sahiplerini yaklaşık 100 bin YTL maddi zarara uğrattığı bildirildi.

  Tavuk çiftliklerinin bulunduğu Beylice Köyü’ne, arıza nedeniyle dün saat 09.00’dan 22.00’ye kadar elektrik verilemedi. Kesinti sonucu 15 çiftlikte 20 bin tavuk sıcaktan telef oldu. Çok büyük zarara uğradıklarını belirten çiftlik sahplerinden Mehmet Tosun, bölgelerinde sık sık kısa süreli elektrik kesintisi olduğunu, bu kez çok uzun sürdüğünü söyledi. 13 saatlik kesintiyle birlikte havalandırma sistemlerinin devre dışı kaldığını ve kendisine ait 11 bin tavuktan 5 bininin telef olduğunu anlatan Tosun, “Durumu TEDAŞ yetkililerine defalarca bildirmemize rağmen sadece eleman gönderdiler. Bu eleman da arızayı ancak 13 saatte giderebildi. Zararımız çok büyük” dedi.

  Nazif Çaputlu adlı üretici ise, çiftliğindeki 5 bin 500 tavuktan 3 bininin telef olduğunu, köylerdeki elektrik tesisatı 36 yıllık olduğundan, en ufak bir rüzgarda dahi elektriklerini kesildiğini söyledi. Çaputlu, “Bizim bu zararımızı kim karşılayacak?” diyesordu.

  İlçe Tarım Müdürlüğü ekiplerinin, tavuk çiftliklerinde inceleme yapıp zarar tespitinde bulunacağı bildirildi.

   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı