Ana Sayfa
Son dakika :
Haber
Yaşam
İlanlar
İnteraktif
Arşiv
09 Ekim 2015 Cuma 00:57

 ADnet  
Reklam için
Hürriyet Anasayfa > Tüm Gündem Haberleri
Önceki Haber     Sonraki Haber

Vali: Ben Valiyim, Polis:Ben de başbakanım

Paylaş Benimsayfam'da Paylaş
Facebook'ta Paylaş Myspace'de Paylaş Twitter'da Paylaş
Tevfik AKAN/ ERZURUM, (DHA) 2 Ekim 2009
Erzurum Valisi Bulut'un ormanlık alanda bir araçta İl Genel Meclisi üyesi bir kadınla uygunsuz halde yakalanıp karakolluk olduğu öne sürüldü. Polislerin karakola götürmek istediği Vali, her ne kadar 'Ben Valiyim' dese de inandıramadı. Bu gelişmelerin ardından Erzurum Valisi Sami Bulut merkeze alındı.

Erzurum Valisi Sami Bulut hakkında şok bir iddia ortaya atıldı. Bulut'un, İl Genel Meclisi üyesi S.K. ile bir aracın içinde uygunsuz şekilde yakalandığı, ifadesi için karakola götürüldüğü öne sürüldü.

Olay, bayram öncesi Erzurum´un Aziziye İlçesi´nde meydana geldi. Teravi namazından sonra gittiği voleybol maçından çıkan Vali Sami Bulut, İl Genel Meclis Başkanı Avukat S.K. ile otomobilde konuşurken, bir polis memuru gelerek kimliklerini istedi.


Vali Sami Bulut´un ''Ben valiyim'' demesi ve S.K.'nın de İl Genel Meclisi Başkanı olduğunu söylemesine rağmen polis memuru ikna olmadı ve ''Sen valiysen ben de Başbakanım'' dedi. Bunun üzerine taraflar karakola gitti. Bir anda Vali Bulut´u karşılarında gören karakoldaki rütbeli polisler kendisinden özür diledi.


Yerel basında konuyla ilgili değişik yorumlar yapılması üzerine halen yıllık izinde olan Vali Sami Bulut, kendisine ulaşan gazetecilere olayı anlattı. ''Polis beni değil, ben polisi karakola götürdüm'' diyen Vali Sami Bulut, bu polisin açığa alındığı iddialarını da yalanladı.

 

Vali Bulut, ertesi gün Ankara´da olacağı için İl Genel Meclisi Başkanı S.K.'nın Hınıs´ta bir il genel meclisi üyesinin adının karıştığı operasyonla ilgili kendisiyle görüşmek için kardeşiyle geldiğini söyledi.

VALİ MERKEZE ALINDI


Yıllık izinde olan Vali Bulut, polis tarafından ‘uygunsuz’ yakalandığı haberleri üzerine İçişleri Bakanlığı'na giderek merkeze alınması için dilekçe verdi. Vali Bulut, “Çirkin bir iftiraya uğradım. Kesinlikle yalan. Merkez Valiliğine alınmak için dilekçe verdim, olumlu karşılandı” dedi. Erzurum İl Genel Meclisi Başkanı AK Partili avukat S.K., “Böyle bir şeyin olması milyonda bir bile değil” demekle yetindi.

 
Yorumlarınızı Yazınız
Bu haber hakkında henüz yorum yok
Diğer Haberler
Tüm Haberler
  Hürriyet Kurumsal Hürriyet USA Hürriyet Avrupa Hürriyet Emlak Yenibiris.com Hürriyet Aile Hürriyet Oto İddaa Avrupa Birliği DYH