Gündem Haberleri

  123 milyarlık soygun

  Hürriyet Haber
  17.01.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Kadıköy'deki İş Bankası Rıhtım Şubesi'ne önceki gece giren 3 kişi, temizlikçi Selim Doğan'ı etkisiz hale getirdikten sonra 123 milyarı alarak kaçtı. Polis, 25 yaşlarındaki soyguncuları aramaya başladı.

  İstanbul Kadıköy'deki İş Bankası Rıhtım Şubesi'ne önceki gece giren kimliği belirsiz 3 kişi, temizlikçi Selim Doğan'ı etkisiz hale getirdikten sonra, oksijen kaynağıyla açtıkları kasadan, 123 milyar lira aldılar. İkinci kasayı açmak isteyen soyguncular, alarmın çalması üzerine kaçtılar.

  Rıhtım Caddesi üzerindeki şubeye saat 04.00 sıralarında gelen ve içeri nasıl girdikleri anlaşılamayan 3 kişi, güvenlik görevlisi Selim Doğan'ın el ve ayaklarını bağladılar, ağzını da bantladılar. Getirdikleri oksijen tüpleri ve kaynak makinesiyle 4'üncü kata çıkan soyguncular, kasalardan birini açtılar. İçindeki paraları alan soyguncular, güvenlik görevlilerine ait 6 Kırıkkale tabancaya dokunmadılar. Soyguncular, 2'nci kasayı açmaya uğraştıkları sırada alarmın çalması üzerine paniğe kapılıp, malzemelerini bırakarak kaçtılar.

  Alarm üzerine gelen polisler, Doğan'ı, kasaların bulunduğu katta, bağlı olduğu koltuktan kurtardılar. Doğan, 25 yaşlarında olduğunu söylediği 3 kişinin içeri nasıl girdiğini görmediğini belirtti. Doğan, olayı şöyle anlattı:

  ‘‘Birden karşıma çıkan 3 kişi, komando bıçakları ve silah çekti. Beni kasaların bulunduğu 4'üncü kata çıkararak, ellerimi ve ayaklarımı bağladılar, ağzımı da bantladılar. Oksijen kaynağı ile kasayı kestiklerini duydum. Alarm çalınca kaçarlarken, dış kapının anahtarını istediler, korktuğum için verdim.’’ Polis, gözaltına alınan temizlikçinin verdiği eşkaller doğrultusunda bölgede arama yaptı, ancak bir sonuç elde edemedi.

  İstanbul Emniyet Müdürü Hasan Özdemir, profesyonel olarak nitelediği soyguncuların, bankaya nasıl girdiklerinin belirlenemediğini söyledi. Özdemir, ‘‘Olayın siyasi bir boyutunun olmadığını tahmin ediyoruz’’ dedi.  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı