GeriGündem 123 bir kez daha üçlemenin dışına çıkıyor!
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

123 bir kez daha üçlemenin dışına çıkıyor!

123 bir kez daha üçlemenin dışına çıkıyor!
refid:19722274 ilişkili resim dosyası

Yeni albümün adi “Lara”. Albüm lansman konseri ise 20 Ocak'da Salon İKSV'de.

Ülkemizin en yenilikçi gruplarından biri olan 123, son albümleri “arve” ve başarıyla tamamladıkları mini Avrupa turnesinin ardından yepyeni albümleri için hazır.

 

Kendilerine has müzik çizgileri ve üretkenlği ile hayran kitlesini büyütmeye devam eden 123,

2012 yılına yeni albümleri “LARA” ile başlıyor. Geçtiğimiz sene başında “aksel”, “arve”, “anja” üçlemesinin ikinci albümünü yayınlayan ve ardından İstanbul Caz Festivali, Efes Pilsen One Love ve İzmir Devlet Senfoni Orkestrası'yla birlikte verdikleri konser olmak üzere birçok başarılı performansa imza atan 123, yine üçlemeyi bozuyor ve şimdinin ruhunu anlatan “LARA”yı yayınlıyor.

 

13 parçadan oluşan “LARA”, müzikal anlamda grubun dört kişilik halinin tamamen kolektif olarak ürettiği ilk albüm olma özelliğini taşıyor. Albümdeki şarkıların tümünün sözleri solist Dilara Sakpınar'a ait. 2011 Ocak ayında hazırlıkları başlayan “LARA”nın kayıtları geçtiğimiz Mart ayında Bodrum'da bir taş evde yapıldı. Mix'i Norveç'te Kai Andersen tarafından üstlenilen albümün Mastering'i ise dünyaca ünlü stüdyo “Cutting Room”da Björn Engelmann tarafından gerçekleştirildi.

 

Bu kez özellikle vokallerin ön plana çıktığı “LARA”, yarı İsveç'li yarı Türk olan solist Dilara Sakpınar üzerine yoğunlaşıyor. Sakpınar'ın büyüleyici yorumlarının yanında albümde birbirinden değerli üç konuk sanatçı da bulunuyor. “Sun in the arms of love”a saksafonuyla farklı bir yorum katan İlhan Erşahin, “Yokuz” adlı parçaya gitar ve vokallerde katkıda bulunan Hakan Kurşun ve “Trip” parçasına perküsyon ve vokaliyle eşlik eden Arto Tunçboyacıyan müzikseverlere farklı bir deneyim yaşatmaya hazırlanıyor.

 

20 Ocak'ta Salon'da yapılacak olan albüm lansmanında grubun hayranlarını çeşitli süprizler bekliyor.

 

123 ile yeni bir yolculuğa çıkmaya hazır mısınız?

 

123:

Dilara Sakpınar – vokal, lido, synth

Burak Irmak – rhodes, org

Feryin Kaya – bas, akustik gitar

Berke Can Özcan – davul

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle