Gündem Haberleri

  123 / Arve

  Hürriyet Haber
  06.01.2011 - 11:34 | Son Güncelleme:

  123'ün yolculuğu üçüncü çalışması olan "arve"yi ile devam ediyor...

  Berke Can Özcan, Burak Irmak, Dilara Sakpınar ve Feryin Kaya'dan oluşan dört kişilik ekip 123 (bir, iki, üç) üçüncü çalışması olan "arve"yi piyasaya sundu.

  2009 yılında ilk albümleri "aksel"i kendi plak şirketleri olan "aisha records" üzerinden yayınlayan 123, bu albümle birlikte 230 sayfalık bir illüstrasyon kitabı çıkarmıştı. Bu kitap "aksel" hikayesini oluşturan bir üçlemenin başlangıcıydı. İlk albüm çalışmasının ardından Mayıs ayında "stereo love" adındaki EP'sini yayınlayan grup aynı ay içerisinde Eskişehir Senfoni orkestrasıyla sahne alarak sevenlerini şaşırtmıştı. Grup şimdi ise "arve" adlı üçüncü çalışmasıyla aksel hikayesine kaldığı yerden devam ediyor.

  Bir yıla aşkın süredir çalışmaları süren ve 15 şarkıdan oluşan "arve" yine aisha records üzerinden piyasaya sürülecek. "arve"nin altyapıları grubun İstanbul'daki kendi stüdyosunda, vokal kayıtları Stockholm'de, miks'i ise New York'ta yapıldı.

  123, albüme adını veren parça "arve" için dünyaca ünlü trompetçi Arve Henriksen ile çalıştı. Grup müzikseverleri merakla beklenen hikayesinin devamına davet ediyor. 123'ün yeni albümü "arve" 25 Aralık'ta hem kitap ve CD versiyonu hem de sadece CD versiyonu ile Mikrop Gramofon ve müzik marketlerde satışta olacak.

  123:

  burak ırmak - rhodes, org

  feryin kaya - gitar, bas

  dilara sakpınar - vokal, lido, glockenspiel

  berke can özcan - davul, vokal

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı