Ana Sayfa
Son dakika :
Haber
Yaşam
İlanlar
İnteraktif
Arşiv
07 Ekim 2015 Çarşamba 20:26

 ADnet  
Reklam için
Hürriyet Anasayfa > Tüm Gündem Haberleri
Önceki Haber     Sonraki Haber

Eskişehir'e deniz geldi

Eskişehir / DHA 18 Temmuz 2009
Eskişehir'de Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Kent Park'ın içerisindeki 350 metre uzunluğundaki yapay plaj 22 Temmuz'da açılıyor.

İŞTE O PLAJIN FOTOĞRAFLARI

GÖLETTE BİR KORSAN GEMİSİ

Büyükşehir Belediyesi'nin Eskişehir Otogarı karşındaki Porsuk Çayı kayısında  300 dönümlük alana yaptırdığı Kent Park içerisinde 350 metrelik yapay plaj da bulunuyor. DSP'li Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Anadolu  bozkırında yer alan Eskişehir'de yaptıkları yapay plajla deniz ve plaj özleminin giderileceğini söyledi. Büyükerşen, plajın klorlanan artezyen suyu ile yüzmek için sağlıklı hale getirildiğini belirtti.

Paris ve Viyana gibi içinden çok büyük nehirlerin geçtiği  kentlerde de yapay plajların oluşturulduğun kaydeden Yılmaz Büyükerşen, buralardaki plajların suyunda yüzülmediğini sadece güneşlendiğini söyledi. Kendilerinin yaptığı yapay plajın suyunun yüzme amaçlı da kullanacağını ifade eden Yılmaz Büyükerşen, 22 Temmuz 2009 tarihinde açılacak olan plajda 15 soyunma kabini, 150 şezlong ve 2 can kurtaran  kulesinin bulunduğunu belirtti.

 

Kent Park içerisindeki plajla birlikte yanında bulunan  açık olimpik yüzme  havuzunun da aynı tarihte açılacağı kaydedildi.

 

Eskişehirliler, denizi olmayan kente plaj yapılmasına sevindiklerini belirterek, "Artık deniz özlemimizi bu plajda gidereceğiz" dedi.

 

 

 

 

 

 

 
Yorumlarınızı Yazınız
Bu haber hakkında henüz yorum yok
Diğer Haberler
Tüm Haberler
  Hürriyet Kurumsal Hürriyet USA Hürriyet Avrupa Hürriyet Emlak Yenibiris.com Hürriyet Aile Hürriyet Oto İddaa Avrupa Birliği DYH