Ana Sayfa
Son dakika :
Haber
Yaşam
İlanlar
İnteraktif
Arşiv
05 Ekim 2015 Pazartesi 07:03

 ADnet  
Reklam için
Hürriyet Anasayfa > Tüm Gündem Haberleri
Önceki Haber     Sonraki Haber

Bir kez tehlike atlattı, ikincide kaçırıldı

A.A 8 Temmuz 2009
“Horizon-1” adlı kuru yük gemisini ele geçiren silahlı deniz haydutlarının 5 kişi olduğu, geminin Somali karasularına doğru yönlendirildiği bildirildi.

Suudi Arabistan'dan Ürdün'e giden, “Horizon-1” adlı yük gemisi, TSİ 08.15'te silahlı 5 deniz haydudu tarafından ele geçirildi.

“Horizon-1” gemisinin bağlı bulunduğu Horizon Denizcilik İç ve Dış Ticaret A.Ş'nin Personel Müdürü Ömer Özgür, gemiye saldırıda bulunanların silahsız 3 deniz haydudu olduğunu bildirmişti.

23 Türk mürettebatın bulunduğu gemi ile hala bağlantı kurulamadığı ve deniz haydutlarının, herhangi bir talepte bulunmadıkları da öğrenildi. Deniz haydutlarının, gemiyi Somali karasularına doğru yönlendirdiği de kaydedildi.

DAHA ÖNCE DE TEHLİKE ATLATMIŞTI

“Horizon-1” kuru yük gemisi, Ukrayna'dan Çin'e giderken, 19 Mart'ta tehlike atlatmıştı. “Horizon-1”, Aden Körfezi'nde seyir halindeyken, 5-6 mil yakınında bulunan Hollanda bayraklı “Titan” adlı gemi deniz haydutlarınca kaçırılmış, bunun üzerine gemidekiler yakınlarında deniz haydutlarına ait botların görüldüğünü ve diğer haydutların “Titan”a çıktıklarını Denizcilik Müsteşarlığı Ana Arama Kurtarma Koordinasyon Merkezine iletmişti.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ile irtibat kurularak bölgede bulunan NATO güçlerine ait bir savaş gemisi olay yerine yönlendirilmiş, daha sonra uydu telefonuyla gemiyle kurulan bağlantıda, geminin kaptanı, kendilerine doğru bir savaş gemisinin gelmesi üzerine tehlikeli durumun ortadan kalktığını bildirmişti.

 

  Yorum Sayısı 3 / 66     Yorumlarınızı yazmak için tıklayın >>
Bu haberin diğer yorumları
guven alphan 08/07/2009 - 15:12
Nato güçlerini de ,amma abartmışım gözümde,sönen yangına giden itfayeciler gibiler.,
dünyanın her yerinde...
Çok İyi %20 İyi %20 Normal %18 Kötü %20 Beğenmedim %20
mine vatansever 08/07/2009 - 15:07
Sizce çözülemiyecek bir durummu?
Oysa Korsan,adı üserinde..Bir haberde duymuştum aç insanlara bu paraları aktarıyorlarmış..Birileri açmı bırakıyor bunları...
Çok İyi %19 İyi %21 Normal %19 Kötü %19 Beğenmedim %19
Mehmet Çaglayan 08/07/2009 - 15:04
3 silahsiz çöp gibi haydut, 23 Türk'ü ve koca gemiyi kaçirdi öyle mi? Inanilir gibi degil! Bir zamanlar derlerdiki "Bir Türk Dünyaya bedel!".
Çok İyi %23 İyi %19 Normal %19 Kötü %19 Beğenmedim %19
Bu haberin diğer yorumcuları
murat günaydın
koyu yorum
serkan kaya
rafet bircan
kerem bolat
Ömer Taylan Tuğut
onur yaşar
Guneri Eren
NEYSE O
Bozkurt Alparslan
özgür yaprakkaya
Halid Kılıç
YORUM ANALİZ
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Hürriyet veya hurriyet.com.tr sorumlu tutulamaz.
  Yorum Sayısı 3 / 66     Yorumlarınızı yazmak için tıklayın >>
Bu haberin diğer yorumları
Diğer Haberler
Tüm Haberler
  Hürriyet Kurumsal Hürriyet USA Hürriyet Avrupa Hürriyet Emlak Yenibiris.com Hürriyet Aile Hürriyet Oto İddaa Avrupa Birliği DYH