Gündem Haberleri

  120 kişilik bursa 3500 başvuru

  A.A
  15.12.2009 - 12:17 | Son Güncelleme:

  Tarım Kredi Kooperatifleri Eğitim, Kültür ve Sağlık Vakfı'nın (TAREKSAV) durumları uygun olmayan 120 çiftçi ve personel çocuğunun eğitimini desteklemek amacıyla vereceğini duyurduğu eğitim bursu için 3 bin 500'ün üzerinde başvuru geldi.

  Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği'nden (TTKKMB) yapılan yazılı açıklamaya göre, TAREKSAV tarafından 2009-2010 dönemi için verilecek eğitim bursları için başvurular 11 Aralık'ta sona erdi. Başvuran öğrencilerin büyük bölümünü tarım kredi kooperatifleri ortakları, çalışanları ve emeklilerinin çocukları oluşturdu.
  Burs başvuruları, vakıf burs komisyonu ve Vakıf Yönetim Kurulu tarafından burs yönetmeliğinde yer alan puanlama sistemine göre değerlendirilerek, burstan yararlanacak öğrenciler belirlenecek.

  TTKKMB Genel Müdürü ve TAREKSAV Yönetim Kurulu Başkanı Bedrettin Yıldırım, başvuruların adil bir şekilde değerlendirileceğini, gelecek dönemlerde, vakıf kaynaklarındaki artışa paralel olarak daha fazla sayıda öğrenciye burs vermeyi hedeflediklerini belirtti.

  Burs almaya hak kazanan öğrenciler, “www.tarimkredi.org.tr” ve “www.tareksav.org.tr” web adreslerinden ilan edilecek.

   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı