Gündem Haberleri

120 bin kapağa 23 tekerlekli sandalye

Hürriyet Haber
10.01.2011 - 16:46 | Son Güncelleme:

"Adım Adım Engelleri Aşıyoruz" kampanyası çerçevesinde, 2 ayda 120 bin plastik kapak topladı, 23 tekerlekli sandalye sözü aldı.

Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Fizik Kulübü “Adım Adım Engelleri Aşıyoruz” kampanyası çerçevesinde, 2 ayda yaklaşık 120 bin plastik kapak topladı, karşılığında 23 tekerlekli sandalye sözü aldı.

Fen Edebiyat Fakültesi Teknolojik Malzemeler Araştırma Uygulama Merkezi Araştırma Görevlisi Hidayet Yıldız, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Fizik Kulübü Başkanlığı ile Eylül ayında plastik kapak toplama kampanyası başlattıklarını belirtti.

Kampanyanın kısa sürede büyük yankı uyandırdığını, önce üniversite içinde daha sonra ise il geneline yayılmaya başladığını anlatan Yıldız,sadece Fizik Kulübü olarak değil Isparta olarak plastik kapak toplama kampanyasına dahil olduklarını ifade etti.

Aralık ayı sonu itibariyle biriken kapakları teslim ettiklerini belirten Yıldız, yaklaşık 120 bin kapak biriktirdiklerini, karşılığında Dünya Engelliler Merkezi ve Gönüllüler Derneği'nden 23 tekerlekli sandalye sözü aldıklarını belirtti.
250 kiloya bir tekerlekli sandalye verildiğini kaydeden Yıldız, “Tıp Fakültesi Hastanesi için 10, engelli öğrenciler için 5 ve ilimizde yaşayan engelli kardeşlerimiz için 8 tekerlekli sandalye sözü aldık. Büyük ihtimal bu ay içinde tekerlekli sandalyeler bize teslim edilir ve biz de gerekli yerlere ulaştırırız” diye konuştu.

Hedef 50 tekerlekli sandalye

SDÜ Tıp Fakültesi Hastanesinin de ciddi destekleri olduğunu söyleyen Yıldız, kampanyada sadece su şişesi kapakları değil kan tüpleri gibi tüm plastik kapaklarının yer aldığını vurguladı. Kampanyanın yıl sonuna kadar devam edeceğini belirten Yıldız, “Ara vermeden çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bu yıl için ise 50 tekerlekli sandalye hedefliyoruz. İlgi hayli yüksek” dedi.

Üniversite öğrencileri başta olmak üzere lise ve ilköğretim okulu öğrencilerinden de önemli destek aldıklarını söyleyen Yıldız, gösterilen duyarlılıktan dolayı çok memnun olduklarını ifade etti. Öğrencilerin koli koli kapak getirdiklerini bildiren Yıldız, toplanan her kapakla engelsiz yaşama destek olunduğunu sözlerine ekledi.
Etiketler: son dakika , haberler
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı