Gündem Haberleri

  12 yıl sonra mezardan çıkarıldı

  Hürriyet Haber
  07.04.2004 - 13:32 | Son Güncelleme:

  İzmir'in Dikili İlçesi'nde 1992 yılında öldürüldükten sonra kimsesizler mezarlığına gömülen cesetten kalan kemikler, kesin kimlik tespiti için 12 yıl sonra mezardan çıkarıldı.

  Dikili'ye bağlı Bahçeli Köyü Mezarlığı'nda  toprak dışına çıkmış kemikleri gören vatandaşlar, jandarmaya haber verdi. Jandarmanın, mezarın bulunduğu pafta ve adadan yola çıkarak yaptığı araştırmada, kemiklerin, 1992'de bıçaklanarak öldürülen bir kişiye ait olduğu belirlendi.
    
  Jandarma dosyasında bulunan ve cinayetten sonra öldürülen kişinin çekilen fotoğrafını ilçe halkına gösteren jandarma ekipleri, cesedin, Ahmet Sayın'a ait olduğunu tespit etti. İstanbul'da oturan baba Musa Sayın da fotoğraftaki kişinin oğlu olduğunu doğrulayarak, 12 yıldır kendisinden haber alamadığını söyledi.
    
  Jandarma yetkilileri, Ahmet Sayın'ın, öldürülmeden önce ''tehditleharaç istemek'' suçundan arandığını, cinayetin ardından cesede kimsenin sahip çıkmaması nedeniyle Belediye ekiplerince Bahçeli Köyü Mezarlığı'nın kimsesizler bölümüne elbiseleriyle birlikte gömüldüğünü söylediler.
    
  Dikili Cumhuriyet Savcılığı, kemikleri, kesin kimlik tespiti için İzmir Adli Tıp Kurumu'na gönderdi.  Bu arada, ölümünün bildirilmemesi nedeniyle, Ahmet Sayın'ın Burhaniye nüfusunda halen ''yaşıyor'' göründüğü, yapılacak incelemedensonra kimliğinin kesinleşmesiyle, ölümün kayıtlara işleneceği bildirildi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı