Gündem Haberleri

  12 gün sonra acı haber

  Hürriyet Haber
  05.07.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Suriye tarafından düşürülen uçağımızdaki Hava Pilot Yüzbaşı Gökhan Ertan ile Hava Pilot Teğmen Hasan Hüseyin Aksoy’un şehit olduğu açıklandı. Pilotlara uçak enkazının içinde ulaşıldı. Genelkurmay Başkanlığı naaşların gemiye alınması çalışmasının devam ettiğini açıkladı.

  SURİYE’nin düşürdüğü jette bulunan 2 pilotun naaşı, olaydan 12 gün sonra deniz dibinde bulundu. Titanik batığını bulan Nautilus gemisinin de destek verdiği çalışmalarda pilotlara ulaşıldığını Genelkurmay Başkanlığı, dün yaptığı açıklamayla duyurdu. Açıklamada şöyle denildi: “22 Haziran 2012’de Doğu Akdeniz’de, uluslararası hava sahasında, Suriye tarafından düşürülen Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na ait RF-4 uçağının enkazının ve pilotlarının bulunması maksadıyla sürdürülen çalışmalarda, pilotlarımız Hava Pilot Yüzbaşı Gökhan Ertan ve Hava Pilot Teğmen Hasan Hüseyin Aksoy’un naaşları deniz dibinde tespit edilmiş ve naaşların gemiye alınması çalışması devam etmektedir.”

  12 gün sonra acı haber PİLOTLAR ENKAZIN İÇİNDE

  ACI HABER BABA OCAĞINA ULAŞTI /WEB TV

  Severek katlanırım

  Kayıp 2 pilotun naaşlarının tespit edilmesi, umutla bekleyen aileleri yasa boğdu. Pilot Yüzbaşı Gökhan Ertan’ın şehit olduğu haberi Malatya’daki baba ocağına ateş düşürdü. Şehidin 7 aylık hamile eşi Nihal Ertan fenalaşınca hastaneye kaldırıldı. 5 yaşında Burak adında bir oğlu olan şehit yüzbaşının, emekli öğretmen babası Ali Ertan da acı haberle fenalaştı. Şehidin annesi Zennure Ertan oğlunun vatana, millete feda olduğunu belirterek, “Oğlumla gurur duyuyorum. İşini ve mesleğini severek yapıyordu. Hayatım uçak diyordu. Severek gittiyse, ben de severek katlanırım” dedi. 2. Ordu Komutanı Orgeneral Servet Yörük de eşiyle birlikte aileye taziye ziyaretine gitti.

  GÖRGÜ TANIKLARI OLAY ANINI ANLATTI / WEB TV

  İŞTE UÇAĞI ARAMA ÇALIŞMALARININ YAPILDIĞI BÖLGE / WEB TV

  UÇAĞI ARAMAK İÇİN NAUTILUS DEVREYE GİRMİŞTİ / WEB TV

  METEHAN DEMİR CANLI YAYINDA ANLATTI - WEB TV

  Her zaman ciğerimde

  Haber üzerine Pilot Teğmen Hasan Hüseyin Aksoy’un İstanbul Bağcılar’daki babaevinin penceresine Türk Bayrağı asıldı. Şehidin babası Osman Aksoy, “Vatanımız sağolsun. Allah’ım onu en yüksek mertebelere yükseltti. Bizi de onun şefaatine nail eder inşallah. Ölmediler. Her zaman benim ciğerimde. Geziyor benim gözümün önünde” dedi.

  ŞEHİT PİLOT AKSOY'UN BABASININ AÇIKLAMALARI / WEB TV

  TÜRK UÇAĞINI SURİYE DÜŞÜRDÜ UÇAĞIMIZI 13 MİLDE VURDULAR PİLOTLARIN POSTALLARI BULUNDU

  12 gün sonra acı haber
  UZMANLARDAN ÇARPICI TESPİT UMUT OĞLUNUN ARKADAŞLARINDAN İSRAİL UÇAĞI SANDIK, KEŞKE VURMASAYDIK

  12 gün sonra acı haber

  PİLOTLARI, TİTANİK’İ BULAN GEMİ ARIYORDU

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı