Gündem Haberleri

  11'ler konuştu

  Hürriyet Haber
  05.10.2007 - 10:36 | Son Güncelleme:

  Takımı Özdemir İnce kurdu. Cengiz Çandar kendini, takımın Roberto Carlos’u ilan etti. Taraflar Tempo’ya konuştu.

  TARAFLARIN GÖRÜŞLERİNİ OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

  Bir kesime göre, Atatürk’ün kurduğu cumhuriyet miadını doldurdu. Kemalistlere göre ise, Kemalizm’e şimdi her zamankinden daha çok ihtiyaç var. Kendilerini 2. Cumhuriyetçi diye tanımlayanlar; Kemalizm’in, Türkiye’yi taşıyamadığını, geldiğimiz noktadan daha ileriye taşıyamayacağını ileri sürüyor. Kendilerini ulusalcı veya Atatürkçü olarak ifade edenlerse; bulunduğumuz coğrafyada, Türk milletini bir arada tutabilecek tek ideolojinin Kemalizm olduğunu savunuyor.
  1. ve 2. Cumhuriyetçi tartışması geçen hafta iyiden iyiye alevlendi. Sivil anayasa taslağıyla gündeme gelen türban ve Kemalizm düzenlemeleri tartışmalara yol açtı. 2.
  Cumhuriyetçiler sivil anayasaya destek verdi, ancak 1.
  Cumhuriyetçiler karşısında durdu. Fitili ateşleyense Hürriyet gazetesi yazarı Özdemir İnce’nin oluşturduğu 11 kişilik 2. Cumhuriyetçi takımı oldu. Sonra diğer gazetecilerin yorumları ve yeni takım önerileri geldi. Ertuğrul Özkök, Hürriyet gazetesindeki köşesinde, 2. Cumhuriyetçilerin AKP’ye koşulsuz destek verdiğini ve gözlerini açmaları gerektiğini söyledi. Peki kim neyi savunuyordu? Kemalizm gerçekten ölüyor muydu? 2. Cumhuriyetçiler AKP’ye koşulsuz destek veriyor muydu?
  1. ve 2. Cumhuriyetçiler Tempo’nun sorularını yanıtladı. Cevapları okumak için yukarıdaki linke tıklayın
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı