Gündem Haberleri

  1189 oyla ‘Recep Bey’li muhalefet

  Hürriyet Haber
  23.05.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Recep Bey korksun, korkmaya da devam etsin CHP iktidarı geliyor artık. Recep Bey ekonomi bilmiyor; ekonomiyi bilen bir insanın ülkeyi yönetmesine hazır mısınız? Gözünü seveyim Recep Bey, halk çocukları ne olacak? Onların havuzlu villaları mı var?

  İŞTE GANDİ KEMAL'İN YAŞAM HİKAYESİ / FOTO ANALİZ

  KILIÇDAROĞLU İZDİHAMDAN SALONA GÜÇLÜKLE GİRDİ / WEB TV  

  KURULTAY'DAN İLGİNÇ KARELER

  İZDİHAMDAN SALONA GİREMEDİ - FOTO GALERİ

  KILIÇDAROĞLU'NDAN İLK DEMEÇ / WEB TV

  KAHVELERDE KILIÇDAROĞLU İLGİSİ

  GANDİ KEMAL'İN SEÇİLMESİ DIŞ BASINDA



  CHP 33. Olağan Kurultayı’nda İstanbul Milletvekili Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Genel Başkanlığı’na seçildi. Kılıçdaroğlu, Atatürk Spor Salonu’nda yapılan kurultayda, geçerli 1189 oyun tamamını alarak, CHP’nin 7. Genel Başkanı oldu. Kurultayda, 8 oy da geçersiz sayıldı. CHP’nin tarihi kurultayının tek adayı İstanbul Milletvekili Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşmasına, en büyük siyasi rakibi olan Başbakan Tayyip Erdoğan’a, “Recep Bey” diye seslenmesi damgasını vurdu. Sağ işaret parmağını kaldırarak, “Evet geliyoruz! İktidara geliyoruz” sözleriyle başladığı konuşmasını Kılıçdaroğlu, “İktidar koşusuna hazır mısınız?” sorusuna salondan aldığı “Evet” yanıtıyla bitirdi. Kravat takmayan Kılıçdaroğlu’nun kürsüden inmeden önce partilileri Ecevit kasketi takarak selamlaması da salondaki coşkuyu arttırdı. Ahmed Arif’in “Bunlar engerekler ve çıyanlardır; bunlar ekmeğimize göz koyanlardır” ile Nazım Hikmet’in, “Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür ve bir bir orman gibi kardeşçesine” dizelerine atıf yapan Kılıçdaroğlu, CHP’nin söylemini “Sola” yönünü de “İktidara” çevirdiğini ilan etti.

  Büyük birleşme

  /images/100/0x0/55eb64d5f018fbb8f8be4866


  Rahşan Ecevit 1979 kongresinden 31 yıl sonra ilk kez CHP kongresine katılarak partinin 7’nci Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na destek verdi. Rahşan Ecevit CHP’nin üçüncü genel başkanı eşi Bülent Ecevit’e atıfla, “Buraya Bülent’i de getirdim” dedi. “CHP’ye katılacak mısınız?” sorusuna ise Rahşan Ecevit, “Bugün önemli olan kurultay. O bitsin hemen sonra bir şeyler düşünülecek herhalde” karşılığını verdi. Kılıçdaroğlu, izdihama rağmen Rahşan Ecevit’in yanına giderek kendisine desteği için teşekkür etti. Bu sırada salonda, “Vur vur inlesin AKP dinlesin” sloganları atıldı. Rahşan Ecevit de Kılıçdaroğlu’na çok inandığını ve güvendiğini söyledi. DİSK Genel Başkanı Süleyman Çelebi ve Tunceli Bağımsız milletvekili Kamer Genç’i CHP’liler coşkuyla alkışladı. Konuklar arasında sanatçılar Edip Akbayram, Yavuz Bingöl, Arif Sağ, Onur Akın, şair Eşber Yağmurdereli, Ankara Bağımsız Milletvekili Emrehan Halıcı, İstanbul Bağımsız Milletvekili Ahmet Tan da vardı. Kurultayı Yargıtay Onursal Cumhuriyet Başsavcısı Vural Savaş, eski SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın, eski CHP Genel Başkanı Altan Öymen, eski bakanlardan Yaşar Okuyan da izledi.



   
   
   
   
      
   

   
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı