Ana Sayfa
Son dakika :
Haber
Yaşam
İlanlar
İnteraktif
Arşiv
04 Ekim 2015 Pazar 12:14

 ADnet  
Reklam için
Hürriyet Anasayfa > Tüm Gündem Haberleri
Önceki Haber     Sonraki Haber

Seçimde elektrik kesintisi sabotaj çıktı

ANKA - A.A 2 Nisan 2009
29 Mart'ta yapılan yerel seçimlerde, Ankara'nın bazı bölgelerinde elektrik kesintisi yaşanmasıyla ilgili ilk inceleme tamamlandı, Ankara'daki elektrik şebekerinin sabote edildiği ortaya çıktı.

Ankara Dikmen'deki bir okulda elektrik kesintisi sırasında mükerrer oyları, sandıktakilerle değiştirmek isteyen bir kişinin yakalanmasının ardından, Ankara İl Seçim Kurulu'nun başlattığı soruşturmada, emniyet yetkilileri ilginç bulgularla karşılaştı. Bu bölgeye elektrik dağıtımın sağlayan trafoları inceleyen polis yetkilileri, bazı kişi ya da kişilerin lokal aksaklık sağlamak için elektriği kestikleri anlaşıldı.

TEDAŞ uzmanlarıyla beraber Olay Yeri İnceleme Polisi'nin yaptığı incelemede, trafolarda bölgesel eletrik kaybına sebep olacak işlemlerin yapıldığı belirlendi. Seçim Kurulu'na bilgi gönderen TEDAŞ, Ankara'da meydana gelen elektrik kesintilerinin kendilerinden kaynaklanmadığını ve lokal aksaklıklar olduğunu bildirdi.

Ankara Emniyet Müdürlüğü yetkilileri ise olayla ilgili inceleme başlatarak bu trafoları bozan kişileri bulmak için çalışma başlattı. Polisin de İl Seçim Kurulu'na elektrik kesintilerine ilişkin gönderdiği raporda, "Kesintilerin trafolara haricen yapılan müdahaleler nedeniyle gerçekleştiği" yönünde oldu.

İL SEÇİM KURULU'NDAN AÇIKLAMA

Ankara İl Seçim Kurulu Başkanı Mustafa Danışman, Ankara'da bazı semtlerde seçim gecesi elektriklerin kesilmesinin “sabotaj olduğu ve bu konuda inceleme başlatıldığı” iddialarıyla ilgili, “kendilerine bu konuda herhangi bir şey gelmediğini” ve “İl Seçim Kurulunun da herhangi bir işlem yapmadığını” bildirdi.

Danışman, yaptığı açıklamada, seçim günü yaşanan elektrik kesintilerinin “şebekenin sabote edilmesi” sonucu yaşandığı yönünde Emniyet ve TEDAŞ'tan İl Seçim Kuruluna yazılı veya sözlü herhangi bir şey gelmediğini kaydetti.

Danışman, “Ama bundan sonra bir şey gelir mi bilmiyorum. İl Seçim Kurulu olarak biz de herhangi bir işlem yapmadık” dedi.

  Yorum Sayısı 3 / 141     Yorumlarınızı yazmak için tıklayın >>
Bu haberin diğer yorumları
muygur muygur 02/04/2009 - 17:24
chp den pis kokular geliyor
Çok İyi %3 İyi %0 Normal %0 Kötü %4 Beğenmedim %89
devrim yilmaz 02/04/2009 - 17:24
Bır ılcemızde ıkı Er oy kullandı dıye seçim iptal edilyor..Ankarada neredeyse her kosebasından oy pusulaları cıkıyor kımse acıklama yapmıyor...Sayın Gokcegın tum dalaveresıne alıstık ama oy calınmasına alısmak ıstemıyorum..Secimler yenılensın...
Çok İyi %92 İyi %1 Normal %1 Kötü %1 Beğenmedim %2
aysegul ceyhan 02/04/2009 - 17:27
Bu yorelerde yeniden seçime gidilmesi sarttir. Bu sabotajin arkasinda kimin oldugu da o kadar belliki uzaklarda aramaya gerek yok. Bunlari bile bile Ankaralilar nasil Melih Gokcek'e oy verdi anlamiyorum. Yoksa bu oylar duzmecemi? AKPye hiç bir alanda guvenim yok.
Çok İyi %92 İyi %1 Normal %1 Kötü %1 Beğenmedim %3
Bu haberin diğer yorumcuları
recep ivedik
Volkan Gulcek
Ayhan Türk
Ünal Gül
buba aslan
Deniz Demircioğlu
Yild Karay
DENİZ VE MEHTAP
Müjdat Zafer ŞENOCAK
Özge Cayan
melek ceviz
duygu can
GÜNÜN EN AKTİF YORUMCULARI
HAFTANIN EN AKTİF YORUMCULARI
EN İYİ YORUMCULAR
YORUM ANALİZ
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Hürriyet veya hurriyet.com.tr sorumlu tutulamaz.
  Yorum Sayısı 3 / 141     Yorumlarınızı yazmak için tıklayın >>
Bu haberin diğer yorumları
Diğer Haberler
 ADnet
Reklam için
Tüm Haberler
  Hürriyet Kurumsal Hürriyet USA Hürriyet Avrupa Hürriyet Emlak Yenibiris.com Hürriyet Aile Hürriyet Oto İddaa Avrupa Birliği DYH