Gündem Haberleri

  112 yolcu kapak arızasından feribotta 5.5 saat mahsur kaldı

  Ahmet ERTAN/ÇEŞME (İzmir), (DHA)
  30.03.2005 - 02:03 | Son Güncelleme:

  İtalya’nın Ancona Limanı’ndan, Çeşme Limanı’na sezonun ilk seferini yapan Marmara Lines firmasına ait ‘Çeşme’ adlı feribotun kapağı arıza yapınca, 112 yolcu ve 80 araç gemide 5.5 saat mahsur kaldı.

  Çeşme Limanı’na dün 06.45’te burun yönünden yanaşan Çeşme feribotunun ön kapağı, hidrolik sistemdeki arıza nedeniyle açılmadı. Personelin uğraşlarına rağmen arıza giderilemeyince, feribotta mahsur kalan ve paniğe kapılan 112 yolcu ile gemi personeli arasında tartışma çıktı. Uzun uğraşlar sonunda, sıkışmaya yol açan pim kaynak makinesi ile kesildi ve arıza giderildi. Yolcular, 5.5 saatlik bekleyişin ardından saat 12.15’te, ön kapağın açılması ile limana ayak basabildi. Yolcular, ‘Ankara’dan ekip bekleniyor, iki gün burada bekleyecekmişiz’ söylentisi yayılınca paniğe kapıldıklarını, ancak arızanın giderilip kapağın açılması ile rahatladıklarını söylediler.

  Gemi yetkilileri sefere çıkmadan önce tersanede tüm onarım ve bakımların yapıldığını, pim sıkışması nedeniyle kapağın açılamadığını, kaynakla pim kesilerek arızanın giderildiğini açıkladılar.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı