Gündem Haberleri

  110 yat rallide!

  Hürriyet Haber
  26.04.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Sekiz yıldan bu yana hiç aralıksız gerçekleştirilen Doğu Akdeniz Yat Rallisi'nin (EMYR, Eastern Mediterranean Yacht Rally) dokuzuncusu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in himayesinde 22 Nisan 1998 sabahı Ataköy Marina'dan start aldı. Toplam 110 yattan oluşan yat filosu 46 gün boyunca Kıbrıs, Suriye, Lübnan, İsrail ve Mısır'da limanlara uğrayıp tekrar Türkiye'ye dönecek.

  Ralli'ye katılan 110 yatın ilk limanı Tekirdağ. Tekirdağ Valisi tarafından karşılanacak olan yatçılar, onurlarına düzenlenen geceye katılacaklar.

  Doğu Akdeniz Yat Rallisi, Doğu Akdeniz'e kıyısı olan ülkeler arasında denizde, amatör denizciler arasında dostluk bağlarının kurulması, yeni limanların dünya yatçılığına tanıtılması, bölgede yatçılığın ve yat turizminin özendirilmesi ve geliştirilmesi için atılan soluklu bir adım.

  Dokuz yıllık geçmişinde, ralliye katılan toplam yat adedi 800, yatçı adedi ise dört bin civarında. İstanbul Ataköy Marina, Setur Marinaları, Karada Bodrum Marina ile Kemer Park Marina EMYR'in doğrudan destekleyicileri. EMYR, Kıbrıs'ta KKTC Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş tarafından da himaye edilmekte.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı