Gündem Haberleri

  110 kiloluk balet Kurtlar Vadisi’nden

  Saygı ÖZTÜRK / ANKARA
  07.09.2005 - 02:19 | Son Güncelleme:

  Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç’un ‘110 kiloluk balet var’ açıklamasının ardından ‘Ben 87 kiloyum’ diyerek ortaya çıkan Alper Kafa’dan sonra, kilolu bir baletin ismi daha gündeme geldi.

  110 kiloluk ikinci balet, eski İstanbul Devlet Opera ve Balesi Müdürü Tayfun Savlıoğlu, ‘Kurtlar Vadisi’ dizisindeki gizli servis müdürü Mito’dan başkası değil. Savlıoğlu, dizi tatile girmeden birkaç bölüm önce rol gereği Samuel’in yanına giderken, otomobili boş olarak bulunmuştu. 47 yaşındaki sanatçının, ‘Kurtlar Vadisi’ndeki rolüne devam edip etmeyeceği henüz belli değil. İstanbul Opera ve Balesi’nin sahnelediği ‘Ağır Roman’, ‘Fantastik’ ve ‘Aşk İksiri’ isimli oyunlarda çalışan Savlıoğlu, devlet memuru olduğu için Bakan Koç’a cevap veremeyeceğini belirtti. Savlıoğlu, iki yıl sonra emekli olacak.

  Bu arada Bakan Atilla Koç’un, Devlet Opera ve Balesi’ndeki ‘şişman sanatçılar sorunu’nu gündeme getirmesiyle başlayan tartışma çerçevesinde Hürriyet’e konu olan kilolu balet Alper Kafa’nın, AKP’den milletvekili aday adayı olduğu, adaylığı kabul edilmeyince yeniden mesleğine döndüğü öğrenildi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı