Gündem Haberleri

  110 bin dolar

  Hürriyet Haber
  20.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Bursa Emniyeti'nde birçok polisin sürülmesine neden olan Erol Evcil'in Kartal Özel Tip Cezaevi'ndeki dubleks odasında 110 bin dolar bulundu. Çakıcı'nın yakın dostu Evcil'in parayı içeri nasıl soktuğu belirlenemedi.

  KARTAL Özel Tip Cezaevi'nde, önceki akşam yapılan aramalarda, tefeci Nesim Malki cinayetinde azmettirici olduğu iddiasıyla tutuklanan Erol Evcil'in dubleks odasından 100 bin dolar (56 milyar 450 milyon lira) çıktı. Ayrı bir zarfa konan 10 bin doların (5 milyar 450 milyon lira) yanında 'Cuma gününe kadar cep telefonunu mutlaka istiyorum' yazılı not bulundu.

  NASIL SOKUYORLAR?

  Cep telefonları dışarıda poşet içine konuluyor. Cezaevi savcısının, müdürlerin ve infaz koruma memurlarının oturduğu lojmanların önündeki çöp konteynerlerine bırakılıyor.

  Lojmanlarda oturan gardiyanlar karanlık çökünce, cep telefonunu alıp, cezaevi ile lojmanların arasında bulunan duvardan aşağıya sarkıtıyorlar.

  Cezaevinin ön kapısında görevli olan gardiyanlar, cep telefonunu alarak, X-ray cihazında ötmeyecek bir şekilde içeriye sokuyorlar.

  İçeride yaklaşık 5 milyara satılan cep telefonlarından, cezaevine şimdiye kadar 10 tane sokulduğu öne sürülüyor.

  Çakıcı’nın hediyesi

  KARTAL Özel Tip Cezaevi'nde kalan ve geçtiğimiz haftaki aramalarda odasında cep telefonu bulunan Karagümrük Çetesi lideri Nuri Ergin ''Cep telefonu Alaattin Ağabey'in hediyesi'' dedi. Aramalarda Alaattin Çakıcı'nın odasında da cep telefonu bulunmuştu.

  Nuri Ergin, telefon ve diğer malzemeleri cezaevlerine kimlerin soktuğunu da anlattı. Ergin, şunları söyledi:

  ‘‘Cezaevinde bu işi 12 gardiyan yürütüyor. Adamlarım dışarıda pazarlık yaparken fotoğrafları çekiliyor, haberleri yok. Bu fotoğrafları bir süre sonra kamuoyuna açıklayacağım.’’

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı