Gündem Haberleri

  11 şirkete kayyum

  Durmuş SEVİNDİK / DHA
  10.04.2016 - 00:10 | Son Güncelleme:

  ZONGULDAK'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, Gülen Cemaati'ne yakınlığıyla bilinen 11 şirkete kayyum atandı.

  Zonguldak merkez, Ereğli ve Çaycuma ilçelerindeki bu şirketler arasında eğitim kurumları ve otomobil bayileri de bulunuyor. Bu şirketlerin FETÖ/PDY’ye finansman desteği sağladığı iddia ediliyor.

  Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma kapsamında Sulh Ceza Hâkimliği’nin verdiği karar, dün sabah saatlerinde şirket yönetimlerine ve şirketlere bağlı eğitim kurumları ile işyerlerine polis ekipleri tarafından tebliğ edildi. Yöneticilerin binalara girişlerine izin verilmedi. Kayyum atanan eğitim kurumlarının bağlı olduğu şirketin avukatı Burhan Temel Çınar, Fatih Koleji önünde yaptığı açıklamada şunları söyledi: "İçerideki kayyum görevlileri mali evraklara ve devir teslim gerektiren evrakları hazırlamakta. Onların devir işlemi yapılmakta. Bünyemizde suç unsuru taşımadığımız için veliler adına üzgünüz. Onun haricinde hiçbir sıkıntı şu anda mevcut değil, ileride de mevcut değildir. Kayyumlar bu konudaki hassasiyetlerini dile getirmişlerdir. Özellikle kurumun menfaatleri ve velilerin menfaatleri konusunda çok hassas olacaklarını dile getirmişlerdir. Pazartesi gününden itibaren faaliyetlerine başlayacaklar. Bu görevi yürütebileceği düşünülen 3'er kişilik kayyumlar atanmış. Mali müşavir bazında, milli eğitim müdürlüğünde bu işlerden anlayabilecek görevlileri tespit etmişler, o arkadaşları atamışlar. Biz de pazartesi günü bu tür atamaya gerek olmadığı konusundaki itirazlarımızı mahkemeye yapacağız."     

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı