Gündem Haberleri

  11 isimlik ölüm listesi bulundu

  Hürriyet Haber
  26.10.2008 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Cinayet şebekesinin, Mehmet Ali Ağca için uçak kaçıran lideri Nusret Akmercan’ın evinde 11 isimlik bir listebulundu.

  Listede öldürülen Hüsreddin Özçelik ve Gürkan Yılmaz da var. Diğer 9 ismin akıbeti araştırılıyor.

  KUŞADASI’nda ortaya çıkarılan cinayet şebekesinin elebaşısı eski hava korsanı Nusret Akmercan’ın evinde yapılan aramada 11 kişilik ölüm listesi bulunduğu öne sürüldü. Kuşadası’nda ancak korku filmlerinde rastlanacak yöntemler kullanarak, telefonla tehdit ettikleri işadamlarının gözü önünde kaçırdıkları kişileri vahşice öldüren çetenin liderliğini yapan N.A’nın, Kadınlar Denizi’ndeki evinde polis aramada yaptı. Aramada 11 kişilik bir isim listesi bulunduğu öne sürüldü. Bu listedeki iki ismin, çete tarafından öldürüldüğü belirlenen Gürkan Yılmaz ve Hüsreddin Özçelik olduğu belirtildi. Diğer isimlerin akıbetleri ise araştırılıyor. Jandarmanın dabu 9 isimle ilgili araştırma yaptığı bildirildi. Şebekenin 8 elemanının tutuklanmasından sonra soruşturmayı sürdüren polis, dün akşam saatlerinde yapılan bir operasyonla cinayetlerle ilgisi bulunduğu ileri sürülen bir şüpheliyi daha yakaladı.

  Toprağa verildi

  Ölüm çetesinin iki kurbanından biri olan matbaa işçisi 26 yaşındaki Hüsreddin Özçelik’in cenazesi dün toprağa verildi. Özçelik’in cesedinin teşhisinde, cinayetin iki ay önce işlenmesi nedeniyle güçlük çekildi. Anne Seniha Özçelik’in oğlunun kıyafetlerini teşhis etmesi üzerine cenaze aileye teslim edildi. Özçelik’in cenazesi memleketi olan İzmir Selçuk’a götürülerek toprağa verildi. Çetenin diğer kurbanı 28 yaşındaki Gürkan Yılmaz ise geçen çarşamba günü İzmir’in Tire ilçesinde defnedilmişti.

  13 yıl hapisten afla kurtulmuştu/images/100/0x0/55ea5339f018fbb8f8788732

  KUŞADASI’nda ölüm şebekesinin lideri Nusret Akmercan’ın Rahşan Affıyla cezaevinden çıktığı belirlendi. Akmercan 1997 yılında Malta-İstanbul seferini yapan Malta Havayolları uçağını, 74 yolcu ve 6 mürettebatla Almanya’ya kaçırdı. Akmercan, Almanya’da yargılandı ve 5 yıl 9 ay hapse mahkum oldu. Cezasının 4 yılını çektikten sonra Türkiye’ye iade edildi. Akmercan Türkiye’deki cezaları nedeniyle 13 yıl hapis cezası aldı, ancak aftan yararlanarak tahliye oldu.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı