Gündem Haberleri

  108 saat sonra enkazdan çıkarılan Ferhat yağmur suyu içerek hayatta kalmış

  A.A
  28.10.2011 - 11:57 | Son Güncelleme:

  Erciş'te arama kurtarma ekiplerince saat 02.20 sularında depremden yaklaşık 108 saat sonra enkazdan çıkarılan Ferhat Tokay'ın sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi. Ferhat, yağmur suyu içerek hayatta kalmış.

  Van Yolu Caddesi'ndeki Sevgi Apartmanı'nda arama-kurtarma çalışmalarında Afyonkarahisar, Şanlıurfa ve Azerbaycan Sivil Savunma ekiplerince kurtarılan, çıkarıldığında yaşının 12, isminin ise Ferhat olduğunu ifade eden Tokay'ın Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ndeki tedavisi sürüyor.

  108 SAAT SONRA GELEN MUCİZE / WEB TV

  ENKAZ ALTINDA İSTİKLAL MARŞI OKUYARAK KURTARILMAYI BEKLEDİ / WEB TV

  Van Sağlık Müdür Yardımcısı Hamit Karataş, kendilerine ulaşan bilgilere göre, Togay'ın çıkarıldığı Sevgi Apartmanında, zemin katta bir ayakkabı satış mağazasında çalıştığını, arkadaşıyla birlikte cumartesi gecesi mağazada kalmış olduğunu bildirdiğini ifade etti.

  Karataş, deprem olduktan sonra çöken binanın zemin katta sıkışan Togay'ın, bulunduğu yaşam alanında bir kolonun dibinde 4 gündür sesini duyuramadığını, yağmur sularıyla beslendiğini aktardı.

  Tokay'ın enkazdan çıkarılışı   

  Ferhat Tokay'a, ilk ulaşan Şanlıurfa İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Arama Kurtarma Biriminden Bekir Sıtkı Gider oldu.
  Apartmanda çalışma yaparken, Ferhat'ın kendilerini arkadaşı zannederek ses vermesiyle fark ettiklerini belirten Gider, yaklaşık 2 saatlik bir çalışmadan sonra Tokar'ın enkazdan çıkarıldığını söyledi.
  Ferhat'in ilk sözlerinin 'açım, beni buradan çıkarın' olduğunu anlatan Gider, şunları kaydetti:
  ''Gece geç saatlerde çalışırken, bizi arkadaşı zannederek konuşunca canlı olduğunu anladık. Kısa bir çalışma sonunda açtığımız bir pencereden ulaştığımızda Tokay, dizüstü bir durumdaydı. O sırada moral seviyesini yüksek tutmak için şaka yaptık, bir yemek borçlandık. Aç olduğunu söylediği için. Azerbaycan ve Afyonkarahisar ekipleriyle yaklaşık 2 saat çalışmadan sonra kurtardık.''

  102 SAAT SONRA KURTARILDI / WEB TV

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı