TSK Üstün Hizmet Ödülü artırıldı - Hürriyet
Ana Sayfa
Son dakika :
Haber
Yaşam
İlanlar
İnteraktif
Arşiv
10 Ekim 2015 Cumartesi 22:44

 ADnet  
Reklam için
ÜYE GİRİŞİ / ÜYE OL
BENİM SAYFAM
GÜNDEM
EKONOMİ
MAGAZİN
SPOR
DÜNYA
PLANET
EKONET
PİYASANET
IMKB 82406
DOLAR 1.7690
EURO 2.3580
€ / $ 1.3343
SAĞLIK
TEKNOLOJİ
KÜLTÜR SANAT
SİNEMA
ASTROLOJİ
TV REHBERİ
EN İYİ ON
YAZARKAFE
SERVİSLER
BİLGİ YARIŞMASI
ANKETLER
AT YARIŞI SONUÇLARI
İDDAA PROGRAMI
CANLI MAÇ SONUÇLARI
MIND
CANLI MAÇ ANLATIMI
BENİM SAYFAM
BUMERANG
HÜRLİST
SOSYAL İLANLAR
HABER ALARMI
EKRAN KORUYUCU
OYUN
YENİBİRİŞ
HÜRRİYET EMLAK
HÜRRİYET OTO
HÜRRİYET EĞİTİM
HÜRRİYET KAMPÜS
GAZETE SERİ İLANLAR
HÜRRİYET KIYASLA
YAKALA.CO
HÜRRİYET AİLE
TİPEEZ
vimjo alışveriş
SAYISAL LOTO 31/12/2011
2 - 8 - 25 - 27 - 30 - 47
ŞANS TOPU 12/02/2013
4 - 5 - 14 - 18 - 30 - 3
SÜPER LOTO 20/12/2012
19 - 23 - 26 - 28 - 36 - 49
>> On Numara Sonuçları
ANA SAYFAM YAP
FAVORİLERİME EKLE
GAZETE-BÖLGE EKLERİ
KELEBEK
CUMA
CUMARTESİ
PAZAR
SEYAHAT
OTO YAŞAM
HÜRRİYET IK
ANKARA
EGE
KURUMSAL
HÜRRİYET KURUMSAL
İNTERNET GRUBU
REKLAM
BİZE ULAŞIN
KÜNYE / İLETİŞİM
UNICEF Kartları ve Hediyelikler
Tüm Gündem Haberlerini Okumak İçin
Önceki Haber     Sonraki Haber

TSK Üstün Hizmet Ödülü artırıldı

15 Ekim 2008
A.A
Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Ödül Yönetmeliğinde yapılan değişiklikle, olağanüstü gayret ve çalışmaları sonucu bulundukları kıta, karargah ve askeri kurumlarda emsallerine nispetle üstün başarı sağlayanlara kıdemli albay aylığının 5 katı tutarında üstün hizmet ödülü verilecek.

TSK Ödül Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Yönetmeliğin “Üstün Hizmet Ödülü” başlıklı 7. maddesiyle daha önce “kıdemli albay aylığının yarısı” tutarında olan üstün hizmet ödülü arttırıldı.

Buna göre, olağanüstü gayret ve çalışmaları sonucu eğitim, atış, spor, bakım ve benzeri idari ve lojistik hizmetlerde, ayrıca üstün cesaret ve feragat nakdi ödülü kapsamına girmeyen iç güvenlik ve terörle mücadele hizmetleri ile adli ve mülki görevlerde, bulundukları kıta, karargah ve askeri kurumlarda emsallerine nispetle üstün başarı sağlayanlara, genelkurmay başkanı, milli savunma bakanı ve içişleri bakanının onayı ile kıdemli albay aylığının beş katı tutarında üstün hizmet ödülü verilecek.

Kuvvet komutanları, jandarma genel komutanı, sahil güvenlik komutanı ve genelkurmay başkanlığına doğrudan bağlı personel için ödül, genelkurmay ikinci başkanının onayı ile kıdemli albay aylığının bir katından, üç katına kadar olacak.

Orgeneral/oramiralden, tuğgeneral ve tuğamiral seviyesine kadar olan kıta komutanları ile kurum ve karargah amirlerinin onayı ile kıdemli albay aylığının, orgeneral/oramiraller tarafından bir katından iki buçuk katına kadar, korgeneral/koramiraller tarafından bir katından iki katına kadar, tümgeneral/tümamiraller tarafından bir katından bir buçuk katına kadar, tuğgeneral/tuğamiraller tarafından da bir katı tutarında üstün hizmet ödülü verilebilecek.

Üstün hizmet ödülünün verilmesinde, mevcut uygulamalar esas alınacak.

Aynı yönetmeliğin 8. maddesinde yapılan değişiklikle de “yeni buluşlar yapan veya mevcut usullerde yenilikler meydana getirenler ile mesleğine ait eser yazan veya tercüme yapanlara” verilen “fikri gayret ödülü” de kıdemli albay aylığının yarısından, kıdemli albay aylığının 5 katına kadar artırıldı.

Buna göre, genelkurmay başkanı, milli savunma bakanı ve içişleri bakanı onayı ile kıdemli albay aylığının beş katı tutarında, kuvvet komutanları, jandarma genel komutanı, sahil güvenlik komutanı ve Genelkurmay Başkanlığına doğrudan bağlı personel için genelkurmay ikinci başkanının onayı ile kıdemli albay aylığının bir katından, üç katı tutarına kadar “fikri gayret ödülü” verilecek.
Mind ile haber kaçırmaya son!
HEMEN YÜKLE
İLK 1 AY ÜCRETSİZ
 
Yorumlarınızı Yazınız
Bu haber hakkında henüz yorum yok
Diğer Haberler
Tüm Haberler
  Hürriyet Kurumsal Hürriyet USA Hürriyet Avrupa Hürriyet Emlak Yenibiris.com Hürriyet Aile Hürriyet Oto İddaa Avrupa Birliği DYH