Gündem Haberleri

  '1000 kişiyi öldürdüm'

  Hürriyet Haber
  22.10.2008 - 10:44 | Son Güncelleme:

  Eski özel harekat polisi Ayhan Çarkın, Star TV’de yayınlanan Arena’da Uğur Dündar’a çarpıcı açıklamalarda bulundu. Susurluk kazasının Ergenekon’u aydınlatan bir lamba olduğunu öne süren Çarkın, “Terörle mücadele sırasında 1000 kişi öldürmüş olabilirim” dedi. Abdullah Çatlı’nın da Ergenekon örgütünce öldürüldüğünü iddia eden Çarkın, ayrıca Uğur Dündar için de ’ölüm emri’ verildiğini, ancak Çatlı’nın buna karşı çıktığını açıkladı.

  İşte Ayhan Çarkın’ın çarpıcı açıklamaları:

   

  Ayhan Çarkın: Uğur Dündar için ölüm emri verildi. Ama Abdullah Çatlı, ’Uğur Dündar vatanını sever’ diyerek bu suikasta karşı çıktı. Yani Dündar’ı Allah korudu. Suikast emrini veren de bir siyasetçiydi.

   

  Uğur Dündar: Hiçbir siyasetçiyle kişisel bir hesabım olmadı. Ölüm emrimi veren siyasetçiyi affettim bile.

   

  Uğur Dündar: Çatlı’nın sonunu Ergenekon mu hazırladı?

   

  Ayhan Çarkın: Evet... Çatlı’nın mert bir insan olduğunu anladılar ve onu öldürdüler. Büyük bir açık yüreklilikle kullanıldığımızı da itiraf ediyorum. Kullanıldığımızı, kazanın olduğu sırada fark ettik ama hep sustuk.

   

  Gözünüzü açın uyarısı

   

  Çarkın meslektaşlarına da uyarıda bulundu: “Gözlerini açsınlar ve sivil unsurların dik duruşunu izlesinler. Türk Cumhuriyeti’ni savunacak zihniyetin karşılarında durduklarına inansınlar. Başkalarının sözlerine alet olmasınlar.”

   

  '1000 kişi öldürmüş olabilirim'

   

  Özel Harekat eski polisi Oğuz Yorulmaz’ın annesinin söyledikleriyle bire bir örtüşen sözler dile getiren Ayhan Çarkın, “Terörle mücadele sırasında 1000 kişi öldürmüş olabilirim” dedi.

   

  Yorulmaz’ın annesi ne demişti?

   

  Özel harekat polisi Oğuz Yorulmaz’ın annesi Nurhan Yorulmaz da oğlunun devlet tarafından kullanıldığını itiraf emişti: “Devlet tüm faili meçhul cinayetleri oğlum ve arkadaşlarına işletti. Ergenekon’da sadece paşalar değil siyasetçiler de var. Ben evladımı devlete memur verdim, çeteci vermedim. Ortalama 93-94 kişiyi öldürmüşler.”

   

  SORUŞTURMA BAŞLATILDI

   

  Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, Çarkın’ın, "geçmişte terörle mücadele adı altında çok sayıda insanın öldürülmesine" ilişkin açıklamaları konusunda soruşturma açtı.

   

  Basınla ilgili suçlara bakan savcının yürüttüğü soruşturma çerçevesinde, programın bant kayıtlarının temin edilmesi amacıyla Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'na yazı gönderildi.

   

   

   

   

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı