Gündem Haberleri

  100 milyarlık tokat

  Hürriyet Haber
  27.04.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Balıkesir, bugünlerde yerel bir politikacının 100 milyarlık müthiş tokadını konuşuyor. Pazarlarda deterjan satışı yaparken, kentin en işlek caddesinde bir dükkan tutup temizlik ürünleri bayiliği alan DTP merkez ilçe 2. başkanı Bahri Bozdemir, evini ve işyerini boşaltıp, kayıplara karıştı.

  Demokrat Türkiye Partisi Balıkesir Merkez İlçe İkinci Başkanı Bahri Bozdemir, bankalarla piyasaya 100 milyar lira borç taktı, ev ve işyerini boşaltıp ortadan kayboldu.

  Pazarda seyyar deterjan satıcılığı yaparken, 3 yıl önce bir temizlik ürünlerinin bayiliğini alan Bahri Bozdemir, kentin en gözde semtlerinden Vasıf Çınar caddesinde dükkan tuttu, işi büyüttü. Hızla yükselen 38 yaşındaki Bozdemir, geçen yıl DTP merkez ilçe yönetim kurulunda görev aldı. Bozdemir, politikada da da sivrildi, nisan başındaki kongrede ikinci başkan oldu. Böylece Bozdemir Ticaret de, piyasada güven topladı.

  Ancak Bozdemir, aldığı malın karşılığını ödeyemeyince, bayiliğini yaptığı şirket, 10 milyarlık teminat mektubunu paraya çevirdi. Sümerbank, taşıt kredisi borcunu ödemeyen işadamının otomobiline el koydu. Çekler karşılıksız çıktı, alacaklılar sıraya girdi. Bozdemir, işyeri ve evini boşaltıp, eşi ve 2 çocuğuyla birlikte kayıplara karıştı. Pamukbank, Emlakbank, Yaşarbank ve Akbank'tan da kredi çektiği, çok sayıda işadamından da borç para aldığı öğrenilen işadamının, borcunun 100 milyar lirayı bulduğu, yakınlarını ve kefillerini de zorda bıraktığı belirtildi. Alacaklılar savcılığa başvurdu.


  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı