Gündem Haberleri

  100 bin imzada süre 20.00 itibarıyla tamamlandı

  AA
  09.05.2018 - 20:03 | Son Güncelleme:

  24 Haziran'da yapılacak cumhurbaşkanı seçiminde seçmenler tarafından aday gösterilen isimler için ilçe seçim kurullarına imza verme işlemi saat 20.00 itibarıyla tamamlandı. İHA'nın haberine göre YSK seçime katılacak 6 adayı açıkladı.

  Yüksek Seçim Kurulunca (YSK) belirlenen Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'ne ilişkin takvim uyarınca, seçmenlerin cumhurbaşkanı adayı göstermek istedikleri isim için imza verme işlemi 4 Mayıs'ta başlamıştı.

  Seçmenlerin imzasıyla cumhurbaşkanı adayı olmak üzere başvuran İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ve Adalet Partisi Genel Başkanı Vecdet Öz için son olarak bugün saat 20.00'ye kadar ilçe seçim kurullarına imza verildi.

  Bu isimlerden 100 bin imzaya ulaşanlar, 24 Haziran'daki cumhurbaşkanı seçiminde aday olabilecek. Siyasi partilerin aday gösterme süresi ise 5 Mayıs'ta sona ermişti.

  TARİHLER BELLİ OLDU

  AK Parti ve MHP'nin kurduğu "Cumhur İttifakı" Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı, CHP Muharrem İnce'yi, HDP ise Selahattin Demirtaş'ı cumhurbaşkanı adayı göstermişti.

  YSK, cumhurbaşkanı geçici aday listesini ilan etti. Cumhurbaşkanı kesin aday listesi ise 13 Mayıs'ta ilan edilecek ve cumhurbaşkanı seçimi propaganda dönemi başlayacak. 

  İSİMLER AÇIKLANDI

  İHA'nın haberine göre 24 Haziran seçimlerinde yarışacak adaylar Recep Tayyip Erdoğan, Muharrem İnce, Meral Akşener, Temel Karamollaoğlu, Selahattin Demirtaş ve Doğu Perinçek oldu. 

  PERİNÇEK DE 100 BİNİ GEÇTİ

  Doğu Perinçek de bugün 100 bin imzayı aşmıştı. 

  100 BİN İMZADA KAPANIŞ RAKAMLARI

  Meral Akşener: 255 bin 582

  Temel Karamollaoğlu: 167 bin 967

  Doğu Perinçek: 118 bin 575

  Vecdet Öz: 3 bin 030

  Etiketler: liste , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı