Gündem Haberleri

  100 araçla 4 saat yol kapattılar

  Süheyla GÖZDERELİLER- Kemal BAYRI/YALOVA, (DHA)
  10.10.2008 - 15:38 | Son Güncelleme:

  YALOVA’da, belediye meclisinin ilçe minibüslerinin şehir içine girmesini yasaklayan kararını protesto eden ve 100 araçla konvoy oluşturan minibüsçüler protesto eylemi yaptı. İstanbul ve Bursa karayolunu 4 saat traifğe kapatan minibüs şoförleri, daha sonra eylemlerini sonlandırdı.

  Geçen ekim ayında Yalova Belediye Meclisi toplantısında, minibüslerin şehir içine girişinin yasaklanması tepkilere neden oldu. Bu gün Çiftlikköy, Taşköprü ve Çınarcık ilçeleri ile köylere yolcu taşıyan 100 minibüsten oluşan konvoy, İstanbul ve Bursa karayolunun kesiştiği Tonali Meydanı’nda trafiği kesti.

   Oturma eylemi yapan minibüs şoförleri, yolun açılması için megafonla 3 kez uyarıda bulunan polislerle tartıştı. Zaman zaman arbedenin yaşandığı olay yerine gelen Belediye Başkan Yardımcısı Dinçer İlhan, öfkeli sürücüler tarafından yuhalandı. Yaklaşık 4 saat kapalı kalan karayolu kilometrelerce uzayan kuyruklara neden oldu. Minibüsçülerin bazıları eylemlerine son verirken, direnenlerin araçları ise polis kontrolünde çekici ile kaldırıldı.

  Çiftlikköy Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Metin Sadioğlu, kendilerine yapılan haksızlık karşısında haklarını aradıklarını, yasağın kalkmaması halinde eylemlerine devam edeceklerini söyledi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı