Gündem Haberleri

  10 YTL gaspa 4 yıl hapis

  İsmail AKDUMAN/SAMSUN, (DHA)
  16.10.2007 - 15:27 | Son Güncelleme:

  SAMSUN’da girdiği bir internet kafe işletmecisinden zorla 10 YTL aldığı iddiasıyla tutuksuz yargılanan Erkan Altın (25), 4 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırıldı. Altın, olay günü alkollü olduğunu belirterek, “Sadece tartıştık. Para istemedim ve zorla da almadım” iddiasında bulundu.

  Samsun’da 14 ay önce Erkan Başar’a ait internet kafeye saat 22.00 sıralarında giden Erkan Altın, iddiaya göre karnının aç olduğunu söyleyerek 10 YTL istedi. Ancak, Başar yanında çalışan elemanlarıyla birlikte Altın’ı para vermeden dışarı çıkardı. Yarım saat sonra tekrar aynı yere giden Erkan Altın, bu kez “Karnım aç. Bana 10 YTL vermezsen buradan dışarıya çıkmam” diyerek bıçak çekip küfür etmeye başladı. Bu kez korkuya kapılan Altın sanığa 10 YTL vererek gönderdi ve hemen polisi arayarak şikayetçi oldu. Kısa süre sonra yakalanan Erkan Altın, ‘gece silahlı gasp’ suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

  ÖNCE 10 YIL VERİLDİ

  5 ay cezaevinde kaldıktan sonra Erkan Başar’ın şikayetinden vazgeçmesi üzerine tahliye edilen ve tutuksuz yargılanan Altın, Samsun 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde son kez hakim karşısına çıktı. Altın yaptığı son savunmasında suçlamaları kabul etmeyerek, “Olay akşamı aşırı derecede alkollüydüm. İnternet kafeyede gittiğim doğrudur. Ancak kendisinden para istemedim. Zorla da para almadım. Sadece tartıştık. Sonra da ben gittim. Ben sabıkalı olduğum için gaspın cezasının ne olduğunu bilirim. Beraatimi istiyorum” dedi. Ancak mahkeme gasp suçunun sabit olduğuna kanaat getirip, sanığa 10 yıl hapis cezası verdi. Aldığı paranın miktarının az olmasını dikkate alan ve kendi takdir hakkını kullanan mahkeme heyeti sanığa verilen cezayı 4 yıl 2 aya indirdi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı