Gündem Haberleri

  10 gündür şantiyede mahsur kalan 43 kişi kurtarıldı

  Cahit ÖZÇELİK/MALATYA, (DHA)
  22.01.2012 - 17:27 | Son Güncelleme:

  ADIYAMAN’ın Aksu Köyü’nde Hidroelektrik santralı yapımında çalışan ve yoğun kar yağışı nedeniyle 10 gündür şantiyede mahsur kalan 43 işçi Malatya İl Özel İdaresi ekiplerince kurtarıldı.

  Kar kalınlığının yaklaşık 2 metreye ulaştığı bölgede bulunan şantiyede kar yağışı sonrası işçilerin mahsur kalındığı bilgisini alan Malatya İl Özel İdare ekipleri hemen çalışma başlattı. Kurum bünyesinde oluşturulan kriz merkezinin talimatıyla bölgeye ekipler sevk edildi. Yoğun kış şartları altında yol açma çalışması başlatan ekipler yaklaşık 6 saat sonra işçilerin mahsur kaldığı hidroelektrik santraline ulaştı. İşçiler, yoğun kar yağışı nedeniyle 10 gündür şantiyede mahsur kaldıklarını ve yiyeceklerinin tükendiğini belirtti. Hidroelektrik santrali şefi Sait Aydın, kar yağışı sonrası yolların kapandığını ve mahsur kaldıklarını söyledi. Elektiriklerinin de olmadığını belirten Aydın, şantiyeye yakın olan Aksu Köyü’nden vatandaşların kendilerine zaman zaman güçlükle ulaşarak yemek getirdiklerini anlattı. Aydın kendilerini kurtaran ekiplere teşekkür etti.

  Malatya İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İrfan Kaya, işçilerin kurtarılma çalışmalarını yakından takip etti. Genel Sekreter Kaya, işçilerin mahsur kaldığı bilgisinin kendilerine gelmesinin ardından hemen çalışmalara başladıklarını belirterek şöyle dedi:

  "Bu köy Adıyaman’a 110 km Malatya’ya 35 km uzaklıkta. Ekiplerimiz bu bölgede yol açma çalışmaları yapmaktadır. Sınırda olan bir köy. Biz de buraya araçlarımızı yönlendirerek orada mahsur kalan ve şehir ile iletişimleri kesilmesi sonucu yiyecek sıkıntısı çeken işçilere ulaştık."

  İrfan Kaya, kurtarılan işçilerin ve şantiyedeki araçların gece geç saatlerde merkeze getirdiklerini kaydederek, çalışmaya katılan karla mücadele ekibine teşekkür etti.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı