Gündem Haberleri

  10 bin euro buldu, sahibine teslim etti

  Mehmet OKUR/SİLİFKE (Mersin), (DHA)
  12.11.2009 - 11:46 | Son Güncelleme:

  MERSİN’in Silifke İlçesi’ne bağlı Taşucu Beldesi’nde kafeterya işletmeciliği yapan Ömer Yıldırım, masada unutulan ve içinde 10 bin euro olan cüzdanı sahibine teslim etti.

  Almanya’da yaşayan Fatih Durmuş, Alman arkadaşları Jana Felicia Linek ve Christopher Bungalski ile Taşucu Beldesi’ne geldi. Buradan iş bağlantısı için feribotla KKTC’ye oradan da Lübnan’a gitmeyi planlayan Durmuş ile Alman arkadaşları, Denizkızı Kafe’ye oturup kahve içti. İş planlarını yaptıktan sonra kafeteryadan ayrılıp otele giden Durmuş, sabah kalktığında cüzdanının olmadığını fark etti. İçinde arkadaşları ve kendisine ait toplam 10 bin Euro, çek ve kredi kartları olan cüzdanını kaybettiğini anlayan Durmuş, soluğu akşam oturdukları kafeteryada aldı. İşletme sahibi Ömer Yıldırım, masada unutulan cüzdanı Fatih Durmuş’a teslim etti.

  Cüzdanına kavuştuğu için çok mutlu olduğunu belirten Durmuş, “İş bağlantısı için Lübnan’a gidecektik. Bu nedenle cüzdanımda bana ve arkadaşlarıma ait 10 bin Euro, çek karnesi ve kredi kartları vardı. İş stresiyle kafede unutmuşuz. Allah’tan doğru dürüst insanlar var. Bu dönemde böyle insanlar pek bulunmaz” dedi.

  Alman Jana Felicia Linek ve Christopher Bungalski de, böyle dürüst insanların yer yüzünde yok denecek kadar az olduğunu, Türk insanlarının dürüst ve iyiliksever olduklarını bildiklerini, bunun kanıtlandığını bir kez daha görmekten mutlu olduklarını söyledi.

  ‘GELECEKLERİNİ BİLDİM, EMANET ALDIM’

  Kafe işletmecisi Ömer Yıldırım da, içinde kimlik belgesi olmadığı için cüzdanın kime ait olduğunu bilmediğini ancak sahibinin mutlaka geri geleceğini tahmin ettiğini belirterek, emanete aldığını anlattı. Yıldırım, cüzdanın para dolu olduğunu bildiğini, ancak bunun başkasına ait olması nedeniyle kendisi için bir anlam ifade etmediğini vurguladı.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı