Gündem Haberleri

  10 ay için 11 yıl bekledi

  Hürriyet Haber
  30.08.2014 - 01:27 | Son Güncelleme:

  Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun kabinesinde Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'na Nurettin Canikli getirildi. AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli’nin ismi, 11 yıl boyunca AK Parti hükümetlerinde, olası bakan adayları arasında geçti. Canikli, 3 dönem yasağında değişiklik yapılmazsa sadece 10 ay bakanlık yapacak.

  Canikli’nin ekonomik model anlayışının, direksiyonun başındaki Ali Babacan ve Mehmet Şimşek’ten farklı olması, kabinede yer almasını güçleştirdi. Erdoğan ve Davutoğlu, yıllarca grup başkanvekillerinin en yetkilisi olarak görev yapan ve kendilerine yakın çalışan Canikli’yi bu kez ekonomi yönetiminin kıyısında olan Gümrük ve Ticaret Bakanlığı vererek ödüllendirdi. Canikli, 3 dönem yasağına takıldığı için bu kuralda değişiklik yapılmazsa sadece 10 ay bakanlık yapacak. Canikli Meclis’te yürüttüğü görev boyunca, bakanların yasalarıyla ilgili son sözü söyleyen kişi konumunda, zaman zaman partisinde eleştirilere de hedef oldu.

  10 ay için 11 yıl bekledi Çözümün yeni patronu  10 ay için 11 yıl bekledi Dışarıdan değilim  10 ay için 11 yıl bekledi Kendim istedim


  10 ay için 11 yıl bekledi FB fanatiği diplomat


  10 ay için 11 yıl bekledi Davutoğlu 300 yıllık dostum


  İşte 62'nci hükümetin kabine üyeleri


  10 ay için 11 yıl bekledi Yenilenen kabine

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı