GeriGündem 1 yılda 84 kilo verdi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  4
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

1 yılda 84 kilo verdi

1 yılda 84 kilo verdi

Aşırı kiloları yüzünden ölmeyi bile düşünen Muhsine Tekin, geçirdiği tüp mide ameliyatıyla 168 kilodan 84 kiloya düşmeyi başardı. Hayatına yeniden başladığını söyleyen 2 çocuk annesi Tekin, doğum günlerini ise ameliyat tarihinde kutluyor.

Antalya'da yaşayan evli ve iki çocuk annesi ev hanımı Muhsine Tekin (44) son iki yıl içinde 150 kiloya ulaştı. Sayısız diyet deneyen, spor yapan Tekin, bir türlü istediği kiloyu veremedi aksine verdiği kadar kilo aldı. Bir yıl öncesine kadar 168 kiloya ulaşan Tekin, hayata da küstü.

"ÇOCUKLARININ OKULUNA GİDEMEDİ"

Aşırı kiloları nedeniyle güçlükle yürüyen genç kadın, kendini eve kapattı ve dış dünya ile bağını kesti. Giydiği hiçbir elbise olmayan, istediğini yiyemeyen, sokağa çıkamayan, hatta dalga geçerler diye çocuklarının okuluna dahi gidemeyen Tekin, kilo vermek için ölüm orucuna dahi başladı.

Aşırı kilolar nedeniyle alay konusu olmaya çok üzüldüğünü ifade eden Tekin, "Eşim ve çocuklarım kahrımı çekiyordu. Anne olarak aileme verimli olamıyordum. Bazı ihtiyaçlarımı kendim yapamıyordum. Ekmek almak için bile bakkala gidemiyordum. Aşırı kilom nedeniyle eğilip ayakkabı bağlarımı bile bağlayamazdım, eşim bağlardı. Tırnaklarımı bile eşim keserdi. Hiç bayan gibi giyinemedim. Hep bol ve erkek kıyafetleri giyerdim. Arkadaşlarımın hediyeleri bile hep bol kıyafetti. Model seçimim yoktu, üzerine ne olursa onu giymek zorundaydım. MR çekilirken cihaza sıkıştığımı biliyorum" dedi.

İKİNCİ DOĞUMU

Çevresindeki insanların alaycı bakışları ve ailesine yük olmasından dolayı kilo vermeye kararlı olan genç kadın, uzun araştırmalar sorunda tüp mide ameliyatı olmaya karar verdi. Bir yıl önce 168 kilo ile tüp mide ameliyatı olan Muhsine Tekin, operasyonun ardından özel bir diyet uyguladı. Tekin, 1 yılda 84 kilo vererek, 84 kiloya inmeyi başardı. Hayata yeniden bağlanan ve istediğini giyip, istediğini yiyip içebilen Tekin'in hedefi ise 70 kiloya inmek. Muhsine Tekin, ikinci doğum günü dediği ameliyat gününü ise arkadaşları ve doktorlarıyla birlikte pasta keserek kutladı.

 

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle