GeriGündem ‘1 Nisan şakası'na 15 ay hapis
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  7
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

‘1 Nisan şakası'na 15 ay hapis

‘1 Nisan şakası'na 15 ay hapis
refid:13355750 ilişkili resim dosyası

ÇALIŞMAK için gittiği 2006 yılında gittiği İstanbul'da, Kadıköy’den Beşiktaş’a geçmek için bindiği vapurda, ‘1 Nisan şakası' yapmak için “Üzerimde bomba var” diye bağırıp yolcuların paniğe kapılmasına neden olan 29 yaşındaki Murat Alas'ın 15 aylık hapis cezası Yargıtay tarafından onandı. Alas 15 aylık hapis cezasını çekmek için 4 Ocak'ta teslim olacağını söyledi.

Manisa’nın Saruhanlı İlçesi'nde oturan ındaki Murat Alas, 2006 yılında çalışmak için İstanbul’a gitti. İstanbul’da seyyar satıcılık yapmaya başlayan Alas, aynı yılın 1 Nisan günü Kadıköy’den Beşiktaş’a geçmek için bindiği vapurda, ‘1 Nisan şakası' yapmak için “Üzerimde bomba var” diye bağırıp yolcuların paniğe kapılmasına neden oldu. Alas, daha sonra şaka yaptığını söylemesine karşın, vapur Beşiktaş'a yanaştığında, yolcuların şikayeti üzerine polisler tarafından gözaltına alındı. Alas hakkında, ‘Halk arasında korku ve panik yarattığı' gerekçesiyle İstanbul 8'inci Asliye Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı.

Mahkeme Alas’a 15 ay hapis cezası verdi. Murat Alas mahkemenin verdiği kararı temyize gönderdi. Yargıtay, mahkemenin verdiği 15 aylık hapis cezasını onadı. Yargıtay'ın onama kararının tebliğ edildiği Murat Alas, 15 aylık hapis cezasını çekmek için 4 Ocak'ta Saruhanlı cumhuriyet Savcılığı'na teslim olacağını söyledi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle