GeriGündem 1 milyon lira ödüllü terörist etkisiz
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

1 milyon lira ödüllü terörist etkisiz

1 milyon lira ödüllü terörist etkisiz

ADIYAMAN kırsalında önceki gün terör örgütü PKK'ya yönelik gerçekleştirilen operasyonda etkisiz hale getirilen 8 teröristten 4'ünün, 2015 yılında 'çözüm süreci'nin son günlerinde 2 asker ve 1 korucunun şehit edildiği 3 saldırının failleri olduğu ve başlarına 300 bin ile 1 milyon lira ödül konularak arandıkları ortaya çıktı.

Güvenlik güçleri, merkeze bağlı Çamyurdu ile Yazıbaşı köyleri kırsalında savaş uçaklarıyla düzenlenen hava harekâtında 8 teröristi etkisiz hale getirip, barındıkları alanları imha etti. Cesetleri otopsi için Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna konulan teröristlerden dördünün kimliği belirlendi. Öldürülen teröristlerin güvenlik güçlerince 'aranan teröristler' listesinde yer alan Veli Temirci, Abuzer Arıca, Fırat Berkpınar ve Şefik Körman oldukları anlaşıldı. Etkisiz hale getirilen teröristlerin, 20 Temmuz 2015'te Adıyaman'da Uzman Onbaşı Müsellim Ünal'ın şehit edildiği, 2 askerin de yaralandığı, 24 Haziran 2016'da Boğazözü köyü kırsalında Jandarma Er Mücahit Şimşek'in şehit edildiği ve 9 Eylül 2016'da Bahçe mezrasında güvenlik korucusu Yusuf Sönmez´in şehit edildiği saldırıların failleri oldukları ortaya çıktı.

TÜRKÇE VE KÜRTÇE AFİŞLER
Teröristlerin, İçişleri Bakanlığı'nın 'Aranan Teröristler' listesinde 'yeşil' ve 'gri' kategoride arandıkları öğrenildi. Veli Temirci 1 milyon lira para ödülüyle aranırken diğer üçü 300 bin liralık gri kategoride yer alıyordu. Teröristlerin yakalanması için daha önce de üzerinde PKK'lıların fotoğrafları ve ödül tutarlarının da yazıldığı Kürtçe ve Türkçe afişler basılarak, kentin birçok noktasına asılmıştı. 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle