Gündem Haberleri

  1 Mayıs'ta kadını tekmeleyen polis aranıyor

  A.A
  13.05.2008 - 15:12 | Son Güncelleme:

  İstanbul'da 1 Mayıs'taki gösterilerinde polislerin kusuru bulunup bulunmadığını araştıran komisyon incelemesini tamamladı. Yere düşen kadını tekmeleyen ve gazetecinin kolunu kıran polisler aranıyor.

  İstanbul'da 1 Mayıs'taki gösterilerde polislerin kusuru bulunup bulunmadığını araştıran komisyonun hazırladığı raporda, Cumhuriyet gazetesinin önündeki olay ile yere düşen bir kadının tekmelenmesine ilişkin soruşturma açılması istendi.

  Gösterilerde yaşanan olayların ardından İstanbul Emniyet Müdürlüğü bünyesinde, emniyet hukuk işleri, personel ve güvenlik şube müdürlükleri tarafından oluşturulan komisyon, inceleme raporunu tamamladı.


  Olaylara ilişkin araştırmalar kapsamında MOBESE ve televizyon kanallarında yayımlanan görüntüleri inceleyen, ayrıca emniyetin Vatan Caddesi'ndeki yerleşkesine çağrılan motorize timlerde görevli 26 polisin de bilgisine başvuran komisyonun, raporunu, “Cumhuriyet gazetesinin önündeki olay ile yere düşen bir kadının tekmelenmesine ilişkin soruşturma açılması” yönünde hazırladığı öğrenildi.

  Rapor doğrultusunda, söz konusu 2 olaya karışan polislerle ilgili soruşturma açılacağı ve bu kapsamda olaylar sırasında çekilen görüntülerin de değerlendirileceği belirtildi.

  TAKSİM'DE TURİST ÇİFT BÖYLE COPLANDI

  İŞTE POLİSİN İŞÇİLERE MÜDAHALESİ / FOTO GALERİ

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı