Gündem Haberleri

  1 koltuğa 8 aday

  ANKARA
  15.01.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Demokrat Parti (DP), Genel Başkanını seçeceği 10’uncu Olağan Büyük Kongresi’ni bugün topluyor.

  Ankara Atatürk Spor Salonu’nda saat 10.00’da başlayacak kongrede DP Genel Başkanlığı için şu ana kadar 8 kişi adaylığını açıkladı. DP Gençlik Kolları Kurucu Genel Başkanı Adnan Dağıstanlı, DP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Özal, eski bakanlardan ve parti üyesi Namık Kemal Zeybek, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, eski Genel İdare Kurulu üyesi Samet Ocakoğlu, eski bakanlardan Rıfat Serdaroğlu, eski Anavatan Partisi Genel Başkanı, DP Genel Başkanvekili Salih Uzun ile DP İstanbul eski İl Başkanı Tekin Enerem kongrede aday olduklarını açıkladı.
  Enerem: Taban istiyor
  DP Parti geleneğinde 21 yıldır aktif siyaset yapan eski milletvekili ve DP İstanbul İl Başkanı Tekin Enerem, partide bir değişim isteğinin had safhaya ulaştığını belirtti. Enerem, Tansu Çiller’in geri gelmesi için aktif rol oynadığını belirterek, “Sayın Çiller aday olmama yönünde karar verdi. Ben de tabandan gelen istek üzerine aday oldum. Seçilirsem, başta iktidar partisi olmak üzere diğer siyasi partilere giden seçmenimizi geri alacağız. Hedefimiz, iktidara yürümek” dedi.
  DP’nin şu andaki genel başkanı Hüsamettin Cindoruk ise dün akşam aday olmayı düşünmediğini ancak adaylığını isteyen arkadaşlarının olduğunu belirterek, kararını gece temaslarının ardından netleştireceğini söyledi. Genel Başkan seçiminin ardından kongrede, Genel İdare Kurulu (GİK) yeniden belirlenecek. Şu an 60 olan GİK asıl üye sayısı, tüzük uyarınca 50’ye düşürülecek. Kongrede Merkez Karar Kurulu’nun 70, Yüksek Haysiyet Divanı’nın 21 üyesinin seçimi de yapılacak. Kongrede 1325 delege oy kullanacak.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı