Gündem Haberleri

  1 kilo kıymaya 20 yıl hapis

  Hürriyet Haber
  16.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:


  Eskişehir'de bir kişi, bir kilo kıymayı zimmetine geçirdiği iddiasıyla Ağır Ceza Mahkemesi'nde, 16 ile 20 yıl arasında hapis cezasıyla yargılanıyor.

  Eskişehir Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada, tutuksuz yargılanan Ahmet Çakır hazır bulundu. Et Balık Kurumu'nda çalışırken 1 kilo kıymayı zimmetine geçirdiği gerekçesiyle hakkında dava açılan Ahmet Çakır, kıymayı kendisinin almadığını, arkadaşı Maksut Aksoy'un verdiğini söyledi.

  Çakır, ''Kıymayı bana diğer sanık verdi. Bana, 'Benim çarşıda işim var, sen kıymayı al, ben ya nizamiyeden ya da senden çarşıda alırım' demişti. Ben de kıymayı arabanın bagajına koydum. Çıkışta nizamiyede yakalandım'' dedi.

  Maksut Aksoy hakkında gıyabi tutuklama kararı verilen duruşma, Et Balık Kurumu'nun özelleştirilmesi nedeniyle Et Balık Kurumu Genel Müdürlüğü'ne müzekkere yazılması için başka güne bırakıldı.

  Et Balık Kurumu'nda çalışan Ahmet Çakır'ın, 31 Ağustos 1999 tarihinde işyerinden çıkarken otomobilinde 1 kilo kıyma ele geçirilmiş, Et Balık Kurumu'nun şikayeti üzerine Çakır hakkında Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açılmıştı.

  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı