Gündem Haberleri

    1 Kasım 2015'in vekil listesi

    Hürriyet Haber
    02.11.2015 - 01:30 | Son Güncelleme:

    1 Kasım Genel Seçimleri'nde kesin olmayan sonuçlara göre milletvekili listeleri de belli oldu. İşte saat 00.30 itibariyle AA'nın verilerine göre milletvekili listesi...

    Meclise 82 kadın vekilMeclis'e 82 kadın vekil

    ADANA(14)
    AK Parti: 1. Ömer Çelik 2. Necdet Ünüvar 3. Fatma Güldemet Sarı 4. Talip Küçükcan 5. Mehmet Şükrü Erdinç 6. Tamer Dağlı
    CHP: 1. Elif Doğan Türkmen 2. Zülfikar İnönü Tümer 3. İbrahim Özdiş 4. Aydın Uslupehlivan
    MHP: 1. Mevlüt Karakaya 2. Muharrem Varlı 3. Seyfettin Yılmaz
    HDP: 1. Meral Danış Beştaş

    ADIYAMAN(5)
    AK Parti: 1. Ahmet Aydın 2. Adnan Boynukara 3. İbrahim Halil Fırat 4. Salih Fırat
    HDP: 1. Behçet Yıldırım 

    Davutoğlunun balkon konuşması
    Davutoğlu'nun balkon konuşması
    Erdoğan'dan 1 Kasım yorumu
    Kılıçdaroğlu'ndan 1 Kasım yorumu
    Bahçeli'den 1 Kasım yorumu
    HDP'den 1 Kasım açıklaması

    AFYON(5)
    AK Parti: 1. Veysel Eroğlu 2. Ali Özkaya 3. Hatice Dudu Özkal
    CHP: 1. Burcu Köksal
    MHP: 1. Mehmet Parsak


    AĞRI(4)
    AK Parti: 1. Cesim Gökçe
    HDP: 1. Leyla Zana 2. Berdan Öztürk 3. Dirayet Taşdemir

    MHP nelere hayır dedi
    MHP nelere hayır dedi?
    'Hayır'lı olmadı

    AKSARAY(3)

    AK Parti: 1. İlknur İnceöz 2. Cengiz Aydoğdu 3. Mustafa Serdengeçti


    AMASYA(3)
    AK Parti: 1. Mehmet Naci Bostancı 2. Haluk İpek
    CHP: 1. Mustafa Tuncer


    ANKARA-1(18)
    AK Parti: 1. Ali Babacan 2. Yalçın Akdoğan 3. Ahmet Gündoğdu 4. Ali İhsan Arslan 5. Jülide Sarıeroğlu 6. Murat Alparslan 7. Ertan Aydın 8. Fatih Şahin
    CHP: 1. Ayşe Gülsün Bilgehan 2. Necati Yılmaz 3. Tekin Bingöl 4. Aylin Nazlıaka 5. Levent Gök 6. Ali Haydar Hakverdi 7. Bülent Kuşoğlu
    MHP: 1. Zühal Topcu 2. Erkan Haberal
    HDP: 1. Sırrı Süreyya Önder


    ANKARA-2(14)
    AK Parti: 1. Cemil Çiçek 2. Yıldırım Tuğrul Türkeş 3. Emrullah İşler 4. Ahmet İyimaya 5. Lütfiye Selva Çam 6. Vedat Bilgin 7. Aydın Ünal 8. Nevzat Ceylan
    CHP: 1. Şenal Sarıhan 2. Murat Emir 3. Ahmet Haluk Koç 4. Nihat Yeşil
    MHP: 1. Şefkat Çetin 2. Mustafa Mit


    ANTALYA(14)
    AK Parti: 1. Mevlüt Çavuşoğlu 2. Mustafa Köse 3. Hüseyin Samani 4. Gökcen Özdoğan Enç 5. Sena Nur Çelik 6. İbrahim Aydın 7. Atay Uslu
    CHP: 1. Niyazi Nefi Kara 2. Deniz Baykal 3. Çetin Osman Budak 4. Mustafa Akaydın 5. Devrim Kök
    MHP: 1. Mehmet Günal 2. Ahmet Selim Yurdakul


    ARDAHAN(2)
    AK Parti: 1. Orhan Atalay
    CHP: 1. Öztürk Yılmaz


    ARTVİN(2)
    AK Parti: 1. İsrafil Kışla
    CHP: 1. Uğur Bayraktutan


    AYDIN(7)
    AK Parti: 1. Mehmet Erdem 2. Abdurrahman Öz 3. Mustafa Savaş
    CHP: 1. Bülent Tezcan 2. Metin Lütfi Baydar 3. Hüseyin Yıldız
    MHP: 1. Deniz Depboylu


    BALIKESİR(8)
    AK Parti: 1. Mahmut Poyrazlı 2. Sema Kırcı 3. Ali Aydınlıoğlu 4. Kasım Bostan
    CHP: 1. Mehmet Tüm 2. Ahmet Akın 3. Namık Havutça
    MHP: 1. İsmail Ok


    BARTIN(2)
    AK Parti: 1. Yılmaz Tunç
    CHP: 1. Muhammet Rıza Yalçınkaya


    BATMAN(4)
    AK Parti: 1. Ataullah Hamidi
    HDP: 1. Ayşe Acar Başaran 2. Mehmet Ali Aslan 3. Saadet Becerekli


    BAYBURT(2)
    AK Parti: 1. Naci Ağbal 2. Şahap Kavcıoğlu


    BİLECİK(2)
    AK Parti: 1. Halil Eldemir
    CHP: 1. Yaşar Tüzün


    BİNGÖL(3)
    AK Parti: 1. Cevdet Yılmaz 2. Enver Fehmioğlu
    HDP: 1. Hişyar Özsoy


    BİTLİS(3)
    AK Parti: 1. Vedat Demiröz
    HDP: 1. Mizgin Irgat 2. Mahmut Celadet Gaydalı


    BOLU(3)
    AK Parti: 1. Ali Ercoşkun 2. Fehmi Küpçü
    CHP: 1. Tanju Özcan


    BURDUR(3)
    AK Parti: 1. Bayram Özçelik 2. Reşat Petek
    CHP: 1. Mehmet Göker


    BURSA(18)
    AK Parti: 1. Mehmet Müezzinoğlu 2. Efkan Ala 3. Emine Yavuz Gözgeç 4. Cemalettin Kani Torun 5. Hüseyin Şahin 6. İsmail Aydın 7. Zekeriya Birkan 8. Hakan Çavuşoğlu 9. Bennur Karaburun 10. Muhammet Müfit Aydın 11. Osman Mesten
    CHP: 1. Lale Karabıyık 2. Ceyhun İrgil 3. Orhan Sarıbal 4. Erkan Aydın 5. Nurhayat Altaca Kayışoğlu
    MHP: 1. İsmet Büyükataman 2. Kadir Koçdemir


    ÇANAKKALE(4)
    AK Parti: 1. Bülent Turan 2. Ayhan Gider
    CHP: 1. Muharrem Erkek 2. Bülent Öz


    ÇANKIRI(2)
    AK Parti: 1. Muhammet Emin Akbaşoğlu 2. Hüseyin Filiz


    ÇORUM(4)
    AK Parti: 1. Salim Uslu 2. Ahmet Sami Ceylan 3. Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt
    CHP: 1. Tufan Köse


    DENİZLİ(7)
    AK Parti: 1. Nihat Zeybekci 2. Sema Ramazanoğlu 3. Şahin Tin
    CHP: 1. Melike Basmacı 2. Kazım Arslan 3. Gülizar Biçer Karaca
    MHP: 1. Emin Haluk Ayhan


    DİYARBAKIR(11)
    AK Parti: 1. Mehmet Galip Ensarioğlu 2. Ebubekir Bal
    HDP: 1. İdris Baluken 2. Nursel Aydoğan 3. Nimetullah Erdoğmuş 4. Feleknas Uca 5. Altan Tan 6. Çağlar Demirel 7. Ziya Pir 8. İmam Taşçıer 9. Sibel Yiğitalp


    DÜZCE(3)
    AK Parti: 1. Faruk Özlü 2. Fevai Arslan 3. Ayşe Keşir


    EDİRNE(3)
    AK Parti: 1. Rafet Sezen
    CHP: 1. Okan Gaytancıoğlu 2. Erdin Bircan


    ELAZIĞ(4)
    AK Parti: 1. Tahir Öztürk 2. Metin Bulut 3. Ömer Serdar 4. Ejder Açıkkapı


    ERZİNCAN(2)
    AK Parti: 1. Sebahattin Karakelle 2. Serkan Bayram


    ERZURUM(6)
    AK Parti: 1. Recep Akdağ 2. Mustafa Ilıcalı 3. Zehra Taşkesenlioğlu 4. İbrahim Aydemir 5. Orhan Deligöz
    MHP: 1. Kamil Aydın


    ESKİŞEHİR(6)
    AK Parti: 1. Nabi Avcı 2. Harun Karacan 3. Emine Nur Günay
    CHP: 1. Gaye Usluer 2. Utku Çakırözer 3. Cemal Okan Yüksel


    GAZİANTEP(12)
    AK Parti: 1. Mehmet Şimşek 2. Abdulhamit Gül 3. Ahmet Uzer 4. Şamil Tayyar 5. Canan Candemir Çelik 6. Abdullah Nejat Koçer 7. Abdulkadir Yüksel 8. Mehmet Erdoğan
    CHP: 1. Akif Ekici 2. Mehmet Gökdağ
    MHP: 1. Ümit Özdağ
    HDP: 1. Mahmut Toğrul


    GİRESUN(4)
    AK Parti: 1. Nurettin Canikli 2. Cemal Öztürk 3. Sabri Öztürk
    CHP: 1. Bülent Yener Bektaşoğlu


    GÜMÜŞHANE(2)
    AK Parti: 1. Hacı Osman Akgül 2. Cihan Pektaş


    HAKKARİ(3)
    HDP: 1. Selma Irmak 2. Nihat Akdoğan 3. Abdullah Zeydan


    HATAY(10)
    AK Parti: 1. Adem Yeşildal 2. Orhan Karasayar 3. Mehmet Öntürk 4. Fevzi Şanverdi 5. Hacı Bayram Türkoğlu
    CHP: 1. Hilmi Yarayıcı 2. Mevlüt Dudu 3. Serkan Topal 4. Birol Ertem
    MHP: 1. Mehmet Necmettin Ahrazoğlu


    IĞDIR(2)
    AK Parti: 1. Nurettin Aras
    HDP: 1. Mehmet Emin Adıyaman


    ISPARTA(4)
    AK Parti: 1. Süreyya Sadi Bilgiç 2. Sait Yüce
    CHP: 1. İrfan Bakır
    MHP: 1. Nuri Okutan


    İSTANBUL-1(31)
    AK Parti: 1. İsmail Kahraman 2. Mustafa Ataş 3. Mihrimah Belma Satır 4. Erol Kaya 5. Ahmet Berat Çonkar 6. Berat Albayrak 7. İsmet Uçma 8. Metin Külünk 9. Ravza Kavakcı Kan 10. Azmi Ekinci 11. Osman Boyraz 12. Hasan Turan 13. Hasan Sert 14. Mehmet Ali Pulcu 15. Hurşit Yıldırım 16. Hulusi Şentürk
    CHP: 1. Şafak Pavey 2. Gamze Akkuş İlgezdi 3. Gürsel Tekin 4. Barış Yarkadaş 5. Mehmet Akif Hamzaçebi 6. Mahmut Tanal 7. İlhan Kesici 8. Oğuz Kaan Salıcı 9. Onursal Adıgüzel 10. Ali Özcan 11. Yakup Akkaya
    MHP: 1. Edip Semih Yalçın 2. İzzet Ulvi Yönter
    HDP: 1. Selahattin Demirtaş 2. Hüda Kaya


    İSTANBUL-2(26)
    AK Parti: 1. Hayati Yazıcı 2. Volkan Bozkır 3. Burhan Kuzu 4. Ayşe Nur Bahçekapılı 5. Fatma Betül Sayan Kaya 6. Ekrem Erdem 7. Aziz Babuşcu 8. Durmuş Ali Sarıkaya 9. Şirin Ünal 10. Fatma Benli 11. Hüseyin Bürge 12. Haydar Ali Yıldız 13. Ahmet Hamdi Çamlı 14. Markar Eseyan
    CHP: 1. Selina Doğan 2. Aykut Erdoğdu 3. Mustafa Sezgin Tanrıkulu 4. Dursun Çiçek 5. Süleyman Sencer Ayata 6. Gülay Yedekci 7. Kadri Enis Berberoğlu 8. Didem Engin
    MHP: 1. Ekmeleddin Mehmet İhsanoğlu 2. Celal Adan
    HDP: 1. Celal Doğan 2. Filiz Kerestecioğlu


    İSTANBUL-3(31)
    AK Parti: 1. Mehmet Mehdi Eker 2. Mustafa Şentop 3. Mehmet Doğan Kubat 4. Serap Yaşar 5. Feyzullah Kıyıklık 6. Mehmet Muş 7. Nureddin Nebati 8. Mehmet Metiner 9. Harun Karaca 10. Tülay Kaynarca 11. Mustafa Yeneroğlu 12. Erkan Kandemir 13. Halis Dalkılıç 14. Mürteza Zengin 15. Yıldız Seferinoğlu 16. Abdullah Başcı
    CHP: 1. Bihlun Tamaylıgil 2. İlhan Cihaner 3. Engin Altay 4. Ali Şeker 5. Erdoğan Toprak 6. Eren Erdem 7. Mehmet Bekaroğlu 8. Zeynel Emre 9. Sibel Özdemir
    MHP: 1. Atila Kaya 2. İsmail Faruk Aksu 3. Arzu Erdem
    HDP: 1. Pervin Buldan 2. Garo Paylan 3. Erdal Ataş


    İZMİR-1(13)
    AK Parti: 1. Binali Yıldırım 2. Mahmut Atilla Kaya 3. Hüseyin Kocabıyık 4. Necip Kalkan
    CHP: 1. Selin Sayek Böke 2. Musa Çam 3. Ahmet Tuncay Özkan 4. Tacettin Bayır 5. Özcan Purçu 6. Ali Yiğit 7. Murat Bakan
    MHP: 1. Oktay Vural
    HDP: 1. Ertuğrul Kürkcü


    İZMİR-2(13)
    AK Parti: 1. Fatma Seniha Nükhet Hotar 2. İbrahim Mustafa Turhan 3. Hamza Dağ 4. Kerem Ali Sürekli
    CHP: 1. Zeynep Altıok 2. Kemal Kılıçdaroğlu 3. Zekeriya Temizel 4. Mustafa Ali Balbay 5. Aytun Çıray 6. Atila Sertel 7. Kamil Okyay Sındır
    MHP: 1. Ahmet Kenan Tanrıkulu
    HDP: 1. Müslüm Doğan


    KAHRAMANMARAŞ(8)
    AK Parti: 1. Mahir Ünal 2. Veysi Kaynak 3. Nursel Reyhanlıoğlu 4. Celalettin Güvenç 5. Mehmet Uğur Dilipak 6. Mehmet İlker Çitil 7. İmran Kılıç
    MHP: 1. Fahrettin Oğuz Tor


    KARABÜK(2)
    AK Parti: 1. Mehmet Ali Şahin 2. Burhanettin Uysal


    KARAMAN(2)
    AK Parti: 1. Recep Konuk 2. Recep Şeker


    KARS(3)
    AK Parti: 1. Ahmet Arslan 2. Yusuf Selahattin Beyribey
    HDP: 1. Ayhan Bilgen


    KASTAMONU(3)
    AK Parti: 1. Hakkı Köylü 2. Metin Çelik 3. Murat Demir


    KAYSERİ(9)
    AK Parti: 1. Mehmet Özhaseki 2. Taner Yıldız 3. Mustafa Elitaş 4. İsmail Tamer 5. Hülya Nergis 6. İsmail Emrah Karayel 7. Sami Dedeoğlu
    CHP: 1. Çetin Arık
    MHP: 1. Yusuf Halaçoğlu


    KIRIKKALE(3)
    AK Parti: 1. Ramazan Can 2. Abdullah Öztürk
    MHP: 1. Seyit Ahmet Göçer


    KIRKLARELİ(3)
    AK Parti: 1. Selahattin Minsolmaz
    CHP: 1. Türabi Kayan 2. Vecdi Gündoğdu


    KIRŞEHİR(2)
    AK Parti: 1. Salih Çetinkaya 2. Mikail Arslan


    KİLİS(2)
    AK Parti: 1. Reşit Polat 2. Mustafa Hilmi Dülger


    KOCAELİ(11)
    AK Parti: 1. Fikri Işık 2. Radiye Sezer Katırcıoğlu 3. Zeki Aygün 4. İlyas Şeker 5. Mehmet Akif Yılmaz 6. Sami Çakır 7. Cemil Yaman
    CHP: 1. Fatma Kaplan Hürriyet 2. Haydar Akar 3. Tahsin Tarhan
    MHP: 1. Saffet Sancaklı


    KONYA(14)
    AK Parti: 1. Ahmet Davutoğlu 2. Mustafa Baloğlu 3. Hüsnüye Erdoğan 4. Ahmet Sorgun 5. Ziya Altunyaldız 6. Muhammet Uğur Kaleli 7. Leyla Şahin Usta 8. Mehmet Babaoğlu 9. Abdullah Ağralı 10. Halil Etyemez 11. Hacı Ahmet Özdemir 12. Ömer Ünal
    CHP: 1. Mustafa Hüsnü Bozkurt
    MHP: 1. Mustafa Kalaycı


    KÜTAHYA(4)
    AK Parti: 1. Mustafa Şükrü Nazlı 2. Vural Kavuncu 3. İshak Gazel 4. Ahmet Tan


    MALATYA(6)
    AK Parti: 1. Öznur Çalık 2. Taha Özhan 3. Mustafa Şahin 4. Nurettin Yaşar 5. Bülent Tüfenkci
    CHP: 1. Veli Ağbaba


    MANİSA(9)
    AK Parti: 1. Selçuk Özdağ 2. Recai Berber 3. Uğur Aydemir 4. Murat Baybatur
    CHP: 1. Özgür Özel 2. Mazlum Nurlu 3. Tur Yıldız Biçer
    MHP: 1. Erkan Akçay 2. Osman Oktay


    MARDİN(6)
    AK Parti: 1. Orhan Miroğlu 2. Ceyda Çankırı
    HDP: 1. Mithat Sancar 2. Gülser Yıldırım 3. Erol Dora 4. Ali Atalan


    MERSİN(11)
    AK Parti: 1. Lütfi Elvan 2. Yılmaz Tezcan 3. Ali Cumhur Taşkın 4. Hacı Özkan
    CHP: 1. Hüseyin Çamak 2. Durmuş Fikri Sağlar 3. Aytuğ Atıcı 4. Serdal Kuyucuoğlu
    MHP: 1. Oktay Öztürk 2. Baki Şimşek
    HDP: 1. Dengir Mir Mehmet Fırat


    MUĞLA(6)
    AK Parti: 1. Hasan Özyer 2. Nihat Öztürk
    CHP: 1. Akın Üstündağ 2. Ömer Süha Aldan 3. Nurettin Demir
    MHP: 1. Mehmet Erdoğan


    MUŞ(3)
    AK Parti: 1. Mehmet Emin Şimşek
    HDP: 1. Burcu Çelik Özkan 2. Ahmet Yıldırım


    NEVŞEHİR(3)
    AK Parti: 1. Mustafa Açıkgöz 2. Murat Göktürk 3. Ebubekir Gizligider


    NİĞDE(3)
    AK Parti: 1. Alpaslan Kavaklıoğlu 2. Erdoğan Özegen
    CHP: 1. Ömer Fethi Gürer


    ORDU(5)
    AK Parti: 1. Numan Kurtulmuş 2. Oktay Çanak 3. Metin Gündoğdu 4. Ergün Taşcı
    CHP: 1. Seyit Torun


    OSMANİYE(4)

    AK Parti: 1. Suat Önal 2. Mücahit Durmuşoğlu
    MHP: 1. Devlet Bahçeli 2. Ruhi Ersoy


    RİZE(3)
    AK Parti: 1. Hasan Karal 2. Hikmet Ayar 3. Osman Aşkın Bak


    SAKARYA(7)
    AK Parti: 1. Ayhan Sefer Üstün 2. Şaban Dişli 3. Mustafa İsen 4. Ali İhsan Yavuz 5. Recep Uncuoğlu
    CHP: 1. Engin Özkoç
    MHP: 1. Zihni Açba


    SAMSUN(9)
    AK Parti: 1. Akif Çağatay Kılıç 2. Çiğdem Karaaslan 3. Ahmet Demircan 4. Fuat Köktaş 5. Hasan Basri Kurt 6. Orhan Kırcalı
    CHP: 1. Kemal Zeybek 2. Hayati Tekin
    MHP: 1. Erhan Usta


    SİİRT(3)
    AK Parti: 1. Yasin Aktay
    HDP: 1. Kadri Yıldırım 2. Besime Konca


    SİNOP(2)
    AK Parti: 1. Nazım Maviş
    CHP: 1. Barış Karadeniz


    SİVAS(5)
    AK Parti: 1. İsmet Yılmaz 2. Hilmi Bilgin 3. Selim Dursun 4. Mehmet Habib Soluk
    CHP: 1. Ali Akyıldız


    ŞANLIURFA(12)
    AK Parti: 1. Faruk Çelik 2. Mehmet Kasım Gülpınar 3. Halil Özcan 4. Ahmet Eşref Fakıbaba 5. Mehmet Ali Cevheri 6. Mehmet Akyürek 7. İbrahim Halil Yıldız 8. Mahmut Kaçar
    HDP: 1. Osman Baydemir 2. Dilek Öcalan 3. İbrahim Ayhan 4. Leyla Güven


    ŞIRNAK(4)
    HDP: 1. Faysal Sarıyıldız 2. Leyla Birlik 3. Ferhat Encu 4. Aycan İrmez


    TEKİRDAĞ(6)
    AK Parti: 1. Mustafa Yel 2. Ayşe Doğan 3. Metin Akgün
    CHP: 1. Faik Öztrak 2. Candan Yüceer 3. Emre Köprülü


    TOKAT(5)
    AK Parti: 1. Coşkun Çakır 2. Zeyid Aslan 3. Celil Göçer
    CHP: 1. Kadim Durmaz
    MHP: 1. Abdurrahman Başkan


    TRABZON(6)
    AK Parti: 1. Süleyman Soylu 2. Muhammet Balta 3. Ayşe Sula Köseoğlu 4. Adnan Günnar 5. Salih Cora
    CHP: 1. Haluk Pekşen


    TUNCELİ(2)
    CHP: 1. Gürsel Erol
    HDP: 1. Alican Önlü


    UŞAK(3)
    AK Parti: 1. Mehmet Altay 2. Alim Tunç
    CHP: 1. Özkan Yalım


    VAN(8)
    AK Parti: 1. Beşir Atalay 2. Burhan Kayatürk
    HDP: 1. Figen Yüksekdağ Şenoğlu 2. Lezgin Botan 3. Nadir Yıldırım 4. Tuğba Hezer Öztürk 5. Adem Geveri 6. Bedia Özgökçe Ertan


    YALOVA(2)
    AK Parti: 1. Fikri Demirel
    CHP: 1. Muharrem İnce


    YOZGAT(4)
    AK Parti: 1. Bekir Bozdağ 2. Abdulkadir Akgül 3. Ertuğrul Soysal 4. Yusuf Başer


    ZONGULDAK(5)
    AK Parti: 1. Hüseyin Özbakır 2. Faruk Çaturoğlu 3. Özcan Ulupınar
    CHP: 1. Şerafettin Turpcu 2. Ünal Demirtaş

    Etiketler: gündem
    Son Dakika Haberler

    EN ÇOK OKUNAN HABERLER

      Sayfa Başı