Gündem Haberleri

  1 Kasım 2015 Genel Seçimi | YSK nerede oy kullanacağım uygulaması ve seçmen sorgulama

  Hürriyet Haber
  19.10.2015 - 12:57 | Son Güncelleme:

  YSK tarafından yapılan açıklamaya göre kimlik bilgileriyle seçmen sorgulama programına giriş yapan vatandaşlar, nerede oy kullanacaklarını görebilecekler.

  1 Kasım 2015 genel seçimleri'nde "nerede oy kullanacağım" uygulaması ile oy kullanacağız yeri ve seçmen sorgulama yapabilirsiniz.

  Koalisyon görüşmelerinin olumsuz sonuçlanmasının ardından seçim kararı alındı ve 1 Kasım'da sandık başına gidilecek. 1 Kasım 2015 seçimleri için geri sayım başladı. Genel Seçim’de tüm Türkiye sandık başına gidecek. Peki nerede oy kullanacağım ve seçim günü neler yapmanız gerekiyor?

  Seçmen sorgulama yaparak nerede oy kullanacağınızı öğrenebilirsiniz. YSK ise 1 Kasım seçimleri öncesinde vatandaşların nerede oy kullanacaklarını görebilmeleri için seçmen sorgulama işlemlerinin yapılması gerektiğini vurguladı. Sizler de seçmen sorgulama işlemlerinin ardından nerede oy kullanacağınızı merak ediyorsanız haberimizi inceleyebilirsiniz.

  Oy kullanacağınız yeri öğrenmek için adresteki web sitesinde istenen “Nüfusa kayıtlı olduğu il”, “TC Kimlik Numarası”, “Nüfusa Kayıtlı Olduğu Sıra No” ve sayfada güvenlik önlemi olarak gösterilen 7 haneli resim doğrulama kodunu girmek yeterli oluyor.

  1 Kasım 2015 Genel Seçimi | YSK nerede oy kullanacağım uygulaması ve seçmen sorgulama

  SEÇMEN SORGULAMA NASIL YAPILIR

  Yüksek Seçim Kurulu, internet üzerinden vatandaşların nerede oy kullanacaklarını öğrenebilecekleri web sitesini de kullanıma açtı. Kayıtlı oldukları seçmen bölgesindeki okullarda oy kullanacak olan vatandaşlar, hangi okulda oy kullanacağını YSK’nın "https://secmen.ysk.gov.tr/ysk/secmenBilgiYurtici.jsp" adresinden öğrenebiliyor.

  NEREDE OY KULLANACAĞINIZI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ

  Yüksek Seçim Kurulu 1 Kasım 2015 Pazar günü gerçekleşecek olan 26. Dönem Milletvekili seçimlerinde, seçmenlerin nerede oy kullanacağını açıkladı.

  Türkiye'nin dört bir yanında kurulacak olan sandıklarda seçmenler, 1 Kasım 2015 Pazar günü 26. Dönem Milletvekili seçimleri için sandık başına gidecek. Yüksek Seçim Kurulu, seçmenlerin nerede oy kullanacaklarını ise açıkladı.

  Oy verme işlemlerini nerede gerçekleştireceklerini merak eden seçmenler YSK'nın resmi internet üzerinde yer alan "Yurt İçi Seçmen Sorgulama" sayfasından hangi sandıklarda oy kullanabileceklerini öğrenebilecekler.

  1 Kasım 2015 Genel Seçimi | YSK nerede oy kullanacağım uygulaması ve seçmen sorgulama

  Oy kullanma yerleri Çağrı Merkezi'nden de öğrenilebilecek

  YSK'nın seçmenler için oluşturduğu 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veren Çağrı Merkezi üzerinden de hem Türkiye'de hem de yurt dışında oy kullanacak vatandaşlar hangi sandıklarda oy kullanacaklarını öğrenebiliyor.

  Bunun için yurt içinde oy kullanacak olan vatandaşlar herhangi bir sorunda "444 99 75" numaralı Çağrı Merkezi'ne ulaşabilirken, yurt dışında oy kullanacak seçmenlerin ise "+90 444 99 75" numaralı telefonu araması yeterli olacak.

  1 MİLYON KİŞİ SANDIKTA NÖBETTE OLACAK

  Adayların belirlenmesi sürecinde paralel yapının sızma girişimlerine izin vermeyen Ak Parti, 7 Haziran'daki bazı usulsüzlüklere karşı da 1 Kasım'da sandıkları korumaya kararlı.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı