Gündem Haberleri

  1 gişe, 20 km kuyruk 11 saat bekleme

  Asım GÜRSOY-Taner TÜZÜN / KAPIKULE-NİŞ
  08.08.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Saatler süren beklemeden sonra soluğu Nais’te alan tatilciler Kapıkule’de yıllardır hiçbir gelişme yaşanmamasından yakındı.

  Gece saat 22.30’da sınır kapısına gelenler, bir gümrük memurunun sınır kapısında işlemleri yapması nedeniyle sabah saat 09.00 sıralarında ancak çıkış yapabildiklerini söyledi.

  AVRUPA’da yaşayan Türkler, bu yıl yine yenilenmiş olarak hizmet veren Kapıkule’de perişan olduklarını söyledi. Önceki gün akşam saatlerinde Kapıkule’ye gelenler, yedi sıra 15-20 kilometrelik uzun bir kuyruk oluşturdu. İşlemlerin uzun sürmesini kornalarla protesto edenler, yaklaşık 11 saat süren bekleme sonrasında ülkeyi terk ettiklerini anlattılar. Kapıkule’de çektikleri eziyeti Hürriyet muhabirlerine anlatan tatilciler “Kavurucu sıcak altında dehşet dolu saatler yaşadık” dedi.

  Başbakan ‘8 dakika’ demişti

  Sınır kapısının açılışı sırasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın “Kapıkule’deki işlemlerin 8 dakika içinde tamamlanacak” şeklindeki sözlerini de hatırlatan yolcular, tepkilerini şöyle dile getirdiler:

  “Mükemmel dedikleri kapı bu mu? Yetkililere soruyoruz. Eğer maksatları bizleri Kapıkule’de bekletip bu sayede Duty Freeshop’lardan alışveriş yapmamız bekleniyorsa, bu daha büyük ayıp olur.”
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı