Gündem Haberleri

  1 ay oldu dosya hâlâ poliste

  İSTANBUL
  06.10.2015 - 21:34 | Son Güncelleme:

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın televizyon programındaki bazı sözlerinin hürriyet.com.tr’deki veriliş şekline tepki göstererek, 1 ay önce 48 saat arayla Hürriyet gazetesinin Bağcılar’daki merkezini basanların büyük kısmı güvenlik kameralarına yansısa da henüz soruşturmada ilerleme olmadı.

  1 ay oldu dosya hâlâ poliste

  Bağcılar’da bulunan Hürriyet gazetesi binasına 6 ve 8 Eylül tarihlerinde iki kez saldırı düzenlendi. 6 Eylül akşamı Hürriyet’in önüne gelen yaklaşık 200 kişi bariyerleri ve güvenlik önlemlerini aşarak bahçeye girip binanın giriş kapısına saldırdı. Kapıyı kıran saldırganlar olay yerine gelen polisler ve güvenlik görevlileri tarafından dışarı çıkarıldı. Burada gösteriye devam eden grubun içinde AKP milletvekili Abdurrahim Boynukalın da yer aldı ve kalabalığa bir konuşma yaptı. Bu saldırının yankıları sürerken, 8 Eylül’de ikinci saldırı oldu.

  1 ay oldu dosya hâlâ poliste

  Saat 20.30 sıralarında iki TIR, bir kamyon ve minibüslerle Hürriyet’in önüne gelen yaklaşık 100 kişi ön kapı önünde toplandı. Önlem alan az sayıdaki çevik kuvvet polisi yetersiz kaldı ve daha sonra sayıları artan eylemciler polis engelini aşarak bahçeye girdi. Kapıya dayanan eylemcilerin içeriye girmeleri son anda engellenirken taş ve sopalarla binaya yine hasar verildi.

  1 ay oldu dosya hâlâ poliste Hürriyet Gazetesi'ne ikinci saldırı

  SAVCI DOSYAYI BEKLİYOR


  Bakırköy Başsavcılığı şikâyet üzerine soruşturma başlattı. Savcılık, faillerin bulunması için Bağcılar İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne yazı yazdı. Güvenlik kameralarını inceleyen ve 24 kişinin ifadesini alan polis soruşturmaya devam ediyor. Ancak dosya henüz faili meçhul olarak görünüyor. Savcılık, Bağcılar Emniyeti’nin tahkikat dosyasını tamamlayarak kendilerine göndermesini bekliyor.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı