Gündem Haberleri

  1.5 yaşındaki Elif ölen ağabeyinin hastalığına yakalandı

  Hürriyet Haber
  02.01.2006 - 15:57 | Son Güncelleme:

  Tekirdağ'ın Çerkezköy İlçesi'nin Kızılpınar Beldesi'nde, karaciğer ve dalak büyümesi nedeniyle geçen yıl ölen ağabeyinin hastalığına yakalanan, maddi durumu iyi olmayan ailenin 1.5 yaşındaki kızı, tedavi için hayırseverlerden yardım bekliyor.

  Gültepe Mahallesi'nde oturan Elif Nur Yıldız'ın annesi Sevile Yıldız, AA muhabirine yaptığı açıklamada, inşaat işçisi olan eşinin, ancak iş bulduğu zaman çalıştığını söyledi. kızı Elif Nur'un kullandığı ilaçların yurtdışından geldiğini ve aylık masraflarının 5 bin YTL civarında olduğunu söyleyen Yıldız, maddi imkansızlıklar nedeniyle tedavi masraflarını karşılayamadığını belirtti. Elif Nur'un en son Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi'nde 1 ay süreyle tedavi gördüğünü söyleyen Yıldız, şunları kaydetti:

  “Mahalle muhtarımız İhsan Aktaş'ın desteğiyle yeşil kart aldık. Evimizi kayınpederim yaptı. Odunu ve kömürümüzü belediye ile muhtarımız karşıladı. Eş, dost ve komşularımızın yardımlarıyla ayakta durmaya ve Elif Nur'u yaşatmaya çalışıyoruz. İlk çocuğumuz İbrahim'i de geçen yıl 3,5 yaşındayken aynı hastalıktan kaybettik. Bu çocuğumu kaybederek, aynı acıları yeniden yaşamak istemiyoruz.”

  Kızının gözü önünde erimesine ve günden güne daha kötüye gitmesine dayanamadığını belirten Yıldız, hayırseverlerden çocuğunun ilaç masrafını karşılamak için yardım beklediğini söyledi. Kızılpınar Beldesi Gültepe Mahallesi Muhtarı İhsan Aktaş da yardımseverlerin Yıldız ailesine destek vermesini ve Elif Nur'un yeniden yaşama tutunmasını istediklerini belirtti.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı