GeriGündem '1.5 yaşındaki çocuğa biber gazı sıkılır mı?'
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

'1.5 yaşındaki çocuğa biber gazı sıkılır mı?'

Trabzon'da tartıştığı polisler tarafından feci şekilde dövülen ve kucağında 1.5 yaşındaki oğlu olmasına rağmen üzerine biber gazı sıkılan Ebubekir Bıyık yaşadıklarını anlattı.. Bir polisin açığa alındığı olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Sabah'tan Özgür Özdemir'in haberine göre, Trabzon'da tartıştığı polisler tarafından feci şekilde dövülen ve kucağında 1.5 yaşındaki oğlu olmasına rağmen üzerine biber gazı sıkılan Ebubekir Bıyık yaşadıklarını anlattı. Olaydan sonra yüzü tanınmayacak hale gelen Bıyık, "Öldüresiye dövdüler. Eşim bile beni tanımadı. Beni en çok etkileyen 1.5 yaşındaki oğluma da biber gazı sıkılmasıydı. Onun gözyaşları gözümün önünden gitmiyor" dedi. Olayla ilgili soruşturma sürerken, baba ve oğluna biber gazı sıktığı öne sürülen polis memuru açığa alındı.

'KAVGAYI AYIRMIŞTIM'

Moloz mevkisinde esnaflık yapan Aydın Bıyık iddiaya göre pazar günü iki kişi arasında yaşanan park kavgasını ayırmaya çalıştı. Kavga edenlerden biri karakola giderek hem kendisini döven kişiden, hem de Aydın Bıyık'tan şikâyetçi oldu. Olaydan 1 gün sonra işyerine gelen polisler Bıyık'ı gözaltına almak istedi. Aydın Bıyık, "Kavgayı ayırdım, başka bir şey yapmadım" dedi. Ancak polisler ısrar etti. Bıyık, işyerinde fazla müşteri olduğunu, iftardan sonra geleceğini söyledi. Bıyık ile polisler arasında tartışma çıktı, olay yerine takviye kuvvet istendi. İddiaya göre tartışma sırasında polisler Bıyık'ın yüzüne biber gazı sıktı. Fenalaşan gence ilk müdahaleyi çevredeki esnaf yaptı. Polisler gazın etkisi geçince yeniden Aydın Bıyık'ı karakola götürmek istedi. Bu sırada Bıyık'ın kuzeni Ebubekir Bıyık (33), polislerle tartışmaya başladı. İddiaya göre polisler bu kez kucağında bebeği olmasına rağmen Ebubebir Bıyık'a da biber gazı sıktı, yüzüne yumruk atıp darp etti. Talihsiz adamın kucağındaki 1.5 yaşındaki oğlu Feyzi de biber gazından etkilendi. Feci şekilde dövülen Ebubekir Bıyık hastaneye kaldırılırken, oğlu bir süre kendine gelemedi. Hastaneye kaldırılan Bıyık'a 10 gün iş göremez raporu verildi. Gözleri kızaran ve uzun süre gözyaşı döken minik çocuğun biber gazına maruz kaldığı belirlendi.

O POLİS AÇIĞA ALINDI

Polislerin kendisini öldüresiye dövdüğünü söyleyen Bıyık, "Ölüm kalım meselesi miydi bu? Biz sadece kavgayı ayırdık. Bizi hunharca dövdüler. Şu yüzümün haline bakın. Beni bu halde bile hastaneye götürmek yerine karakola götürmeye çalıştılar. Eşim hastaneye geldiğinde beni tanımadı" diye konuştu. Bıyık'ın eşi Nuray Bıyıklı da, "Eşimi hastanede o şekilde görünce bayıldım. Sonra oğlumu gördüm. Gözleri kıpkırmızıydı ve hâlâ ağlıyordu. Bu yaştaki çocuğa biber gazı sıkılır mı? Oğlum geceleri uyurken bir anda kendini atıp 'Anne' diye bağırıyor. Psikolojisi bozuldu. Eşim yüzünün hali nedeniyle dışarı çıkamıyor. Masum insanları bu hale getirenlerin cezalandırılmasını istiyoruz" diye konuştu. Olayla ilgili savcılığın başlattığı soruşturma sürerken, baba ve oğluna biber gazı sıktığı öne sürülen polis memuru A.K.Ö. açığa alındı. Trabzon Emniyet Müdürü Ertan Yavaş konuyla ilgili idari soruşturma başlattıklarını ve müfettiş istediklerini söyledi.

'OĞLUMUN O HALİ HÂLÂ GÖZLERİMİN ÖNÜNDE'

Kendisini en çok üzen olayın oğlunun da yüzüne biber gazı sıkılması olduğunu vurgulayan Bıyık, "Gazı sıkınca gözlerim o anda kapandı. Oğlum ise gözlerinin yanması nedeniyle ağlamaya başladı. Onun gözyaşlarını hâlâ unutamıyorum" dedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle