Gündem Haberleri

  1.5 aylık hamile Yasemin’i babası töreye kurban etti

  Hasan KIRMIZITAŞ-Ali LEYLAK (DHA)
  06.07.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  ŞANLIURFA’nın Buhara Mahallesi’nde bir kadının boş arazide öldürüldüğü ihbarı yapıldı. Olay yerine giden güvenlik güçleri, tek kurşunla öldürülen kadının 20 yaşındaki Yasemin Kınık olduğunu saptadı. Genç kadının cesedinin başında beklerken yakalanan babası İbrahim Halil Çakar, önce "Ben tuvalete gidiyordum. Silahımı düşmemesi için kızıma bıraktım. Arazide biraz uzaklaştıktan sonra silah sesi duydum ve geri döndüm. Döndüğümde kızımı kanlar içerisinde buldum" dedi.

  Yasemin Kınık’ın üzerinde, töreye kurban verilecek kadınlara giydirilen siyah etek ve siyah gömlek bulunması dikkat çekti. Sorgusunda kızını şerefini kurtarmak için öldürdüğünü itiraf eden baba Çakar, şunları söyledi:

  "Yasemin, rızamızı almadan Siirtli Murat Kınık ile birlikte kaçtı. Sonra, Murat ile resmi nikah kıydığını ve Adana’da ev tuttuklarını öğrendim. Kızım töremize aykırı davranmıştı ama evlendiği için durumu kabullendik. Önceki gün Yasemin, kardeşimin evine gelmiş. Eşiyle anlaşamadığını ve boşanmak istediğini söylemiş. Bunu kabullenmem mümkün değildi. Ben de şerefimi kurtarmak için bu kararı aldım ve kız kardeşimin evinden aldığım Yasemin’i boş araziye götürerek öldürdüm."

  Çakar’ın yanı sıra cinayete adı karıştığı iddia edilen kız kardeşi Semra Akaltun ile akrabaları Bahattin Akaltun, Mustafa Azmi Akaltun, Payam Akaltun, Emine Bayır ve Edibe Çelik’in de aralarında bulunduğu 6 kişi daha gözaltına alındı. Şanlıurfa Devlet Hastanesi morgunda yapılan otopsisinde 1.5 aylık hamile olduğu belirlenen Yasemin Kınık’ın cenazesine kimse sahip çıkmadı.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı