Gündem Haberleri

  05.00’te çete operasyonu

  Hürriyet Haber
  23.03.2005 - 02:00 | Son Güncelleme:

  İzmir’de yasadışı suç örgütüne yönelik başlatılan operasyonda, aralarında Ülkü Ocakları Ege Bölge Başkanı Abidin Bilgin’in de bulunduğu 9 kişi yakalandı. Sekiz silaha el koyuldu.

  İZMİR’de, ‘Çıkar amaçlı suç örgütü oluşturdukları’, ‘haksız menfaat temin ettikleri’ ve ‘zorla senet imzalattıkları’ öne sürülen kişilere karşı gerçekleştirilen operasyonda, son model BMW marka bir cipi durduran polisler, sürücünün tabancasını çekmesi üzerine havaya ateş açtı. Kimliği açıklanmayan sürücü etkisiz hale getirilip gözaltına alındı. Sorgulamanın ardından başlatılan operasyonda Ülkü Ocakları Ege Bölge Başkanı Abidin Bilgin ile birlikte 9 kişi İzmir’in değişik semtlerindeki ev ve işyerlerinde gözaltına alındı.

  Aylardır izliyorlardı

  İzmir Emniyet Müdürü Halil Tataş, saat 05.00 sıralarında başlayan operasyonla ilgili bilgi verirken, 20-25 kişilik grubu bir süredir takip ettiklerini açıkladı. Sorguların tamamlanmasının ardından çeteyle ilgili önemli ipuçlarına ulaşılabileceğini belirten Tataş, ‘Yakalananların başında bu işi organize eden bir kişi de var. Çalışmalarımız devam ediyor. Şu ana kadar 9 kişi gözaltına alındı ve 8 silah elde’ dedi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı